Nie zapomnij o sobie i swoich osobistych granicach.

Byk

Bycie delikatnym to twój sposób na życie. Nic dziwnego, że niezwykle trudno jest ci komuś odmówić. Ale czasami jednak musisz to zrobić. Nie, w żaden sposób nie zachęcamy cię do zamiany szczerej dobroci na egoistyczną obojętność, ale nie powinieneś zapominać o sobie i nie pozwalać komuś innemu na wykorzystanie ciebie.

Rak

Wiemy, jak bardzo nie lubisz angażować się w konflikty - jesteś gotowy zgodzić się na coś, czego nie chcesz robić, tylko po to, by uniknąć awantury. Niestety, ta taktyka może okazać się bardzo negatywna dla ciebie i twojego zdrowia emocjonalnego. Częściej słuchaj własne pragnienia i naucz się odmawiać. Zobaczysz, że świat nie upadnie od twojej odmowy, ale stanie się to dla ciebie łatwiejsze.

Panna

Przyjaciele i współpracownicy cię uwielbiają - ponieważ jesteś gotowy pomóc o każdej porze dnia i nocy. To oczywiście zachwyca. Ale czy masz czas dla siebie, na swoje sprawy osobiste i czas wolny? Pomyśl, czy nie poświęcasz zbyt dużo energii na rzeczy, które w rzeczywistości cię nie dotyczą. I czy jesteś zadowolony z tego, jak bronisz swoich osobistych granic.

Waga

Cenisz harmonię tak bardzo, że robisz wszystko, co w twojej mocy (i jest to niemożliwe), aby uniknąć sporów i konfliktów. Po to jesteśmy: czasami po prostu nie możesz powiedzieć „nie”, nawet jeśli musisz przekroczyć siebie i swoje zasady. Wyzwanie: naucz się delikatnie odrzucać prośby, które są sprzeczne z Twoimi pragnieniami.

Ryby

Nie staniesz się złym człowiekiem, jeśli odmówisz. Nie wierzysz nam? Zaufaj Mary-Kate i Ashley Olsen: „Nie - to pełne zdanie. Zawsze masz prawo odmówić”- zachęcają siostry. Ważne jest, abyś słuchał swojego wewnętrznego głosu i swoich pragnień. Nie rób tego, na co nie masz ochoty. Wszystko jest bardzo proste.

Główne zdjęcie: glamour.ru