Wszyscy zawsze starają się opiekować bardzo starszymi ludźmi. Zmiany starcze czasami zmuszają ich do robienia głupich rzeczy, które mogą kosztować ich życie. Na przykład Tajwańczyk o imieniu Datuk, który obchodził 97. urodziny, prawie nigdy nie opuszcza swojego domu.

Ogólnie rzecz biorąc, trudno mu się poruszać, pamięć zawodzi człowieka. Dlatego po wyjściu z domu może po prostu nie wiedzieć jak do niego wrócić. Ale ostatnio Datuk zaniepokoił wszystkich swoich licznych krewnych. Niezauważalnie wyszedł z domu i nikogo przed tym nie ostrzegł.

foto: lemurov.net

Wszyscy miejscowi szukali Datuk przez kilka godzin. Został znaleziony na lokalnej drodze. Okazało się, że Datuk przypomniał sobie, że dawno nie widział swojej żony, która ma 89 lat i obecnie mieszka w domu opieki z powodu demencji.

Dystans dwóch kilometrów, który pokonał dziadek, był dla niego bardzo trudny. Ale przez cały czas był wspierany przez czworonożnego przyjaciela. Kotka Xiao Ke nie zostawiła swojego właścicielka.

foto: lemurov.net

Xiao Ke pojawiła się w rodzinie z powodu Datuk. Kociaka znalazł 15 lat temu i sam się nim zajął, gdy dorastał. W rezultacie kotka stała się niesamowicie lojalna wobec mężczyzny. Ona i w domu podąża za nim na każdym kroku.

Datuk mieszka sam: jego żona trafiała do domu opieki, dzieci i wnuki mają swoje rodziny. Dlatego w ostatnich latach Xiao Ke stała się także głównym i najbliższym przyjacielem Tajwańczyka.

foto: lemurov.net

Sam mężczyzna powiedział, że podczas wędrówki kotka spokojnie stała obok niego podczas licznych postojów. Kiedy Datuk chciał się poddać, zaczęła ocierać się o jego nogi i mruczeć, jakby zachęcając go do kontynuowania.

Rodzina Datuk jest szczęśliwa, że ​​ich stary dziadek ma tak lojalnego przyjaciela. A sam właściciel uważa, że ​​bez jej stałej obecności w pobliżu nie poradziłby sobie z niczym.

Główne zdjęcie: lemurov.net