Dobra wiadomość: pandy nie są już oficjalnie uważane za gatunek zagrożony, zagrożenie minęło. Druga wiadomość: Chińskie władze potwierdziły „odwieczny” zakaz przekazywania pand w ręce prywatne i możliwość ich hodowli w celach komercyjnych. Nic dziwnego, że miłośnicy pand ponownie zwracają uwagę na psy.

Czy są podobne? Wykonano dużo pracy.

foto: lemurov.net

Jeśli w samych Chinach opinia władz jest szanowana i nienaruszana, to w sąsiednim Singapurze jest zupełnie odwrotnie.

foto: lemurov.net

Wiele osób poważnie wierzyło, że gdy będzie dużo pand, problem ich rozmnażania zostanie rozwiązany, zwierzęta można będzie zacząć udomawiać. Albo przynajmniej będzie możliwość zdobycia sobie takiego „misia” w prywatnym Zoo czy schronisku. Nabywają tygrysy, wszelkiego rodzaju krokodyle i hipopotamy oraz inne zwierzęta, które nie są domowe i nigdy nie będą. Ale nie, pandy pozostały w specjalnym statusie i żadna kwota nie pomoże rozwiązać tego problemu. Więc jedyną opcją jest strzyc i farbować swoich psów.

Profesjonalna praca, bezpieczna farba

foto: lemurov.net

Zdecydowano się na rasę chow-chow - również orientalny, puszysty i charakter jest podobny

foto: lemurov.net

Niektórzy eksperci twierdzą, że to herezja i głupota, inni zwracają uwagę, że nowoczesna moda na fryzury dla psów od dawna stała się popularna, analogicznie co do ludzkiego makijażu. Nie ma konsensusu nawet w ojczyźnie „Chowpands”, w Singapurze, nie mówiąc już o innym miejscu. Ale popyt na usługi rośnie.

foto: lemurov.net

W praktyce okazało się, że połowa przechodniów nie potrafi odróżnić psów od pand i poważnie wierzy, że są one prawdziwe. To tylko „odmiana” miejska.

Source: youtube.com

Czy uważasz, że to pozytywny czy negatywny trend? Oczywiste jest, że właściciele psów mogą robić, co chcą, o ile nie krzywdzą zwierząt. Ale czy to konieczne?

Główne zdjęcie: lemurov.net