Czy rozpoznajesz siebie wśród nich?

Według astrologii znak zodiaku odgrywa ogromną rolę w twojej postaci, w twojej osobowości. Lokalizacja gwiazd w momencie urodzenia wpływa na to, jakie cechy charakteru zostaną początkowo założone. Twój znak zodiaku odgrywa również ważną rolę w tym, czy będziesz introwertykiem, czy ekstrawertykiem.

Które znaki są najabardziej zamknięte?

Byk

Byki to pragmatycy. Żyją powoli, ale stabilnie i bezpiecznie. Lubią dobrze rozdzielać swój czas, poświęcać wystarczająco dużo czasu na myślenie o wszystkim. To sprawia, że są naprawdę introwertyczni. Nie lubią dzielić się wszystkimi tym, o czym teraz myślą, ale działać. Bykiem rządzi Wenus, planeta komfortu i luksusu. To sprawia, że Byk jest niezwykle przyjemnym rozmówcą dla otaczających ich osób, ponieważ stwarza poczucie, że dobrze zna osobę, dając jej spokój i bezpieczeństwo.

Rak

Rak to niezwykle emocjonalny znak. Jest bardzo wrażliwy, łatwo się obraża, jest prawdziwym marzycielem. Wie, że nie można po prostu ufać ludziom. Dlatego woli wybierać krąg przyjaciół i bliskich ludzi do komunikacji przez długi czas i skrupulatnie - typowy introwertyk. Jest szczęśliwy w swoim wewnętrznym komforcie, którym dzieli się tylko z najcenniejszymi dla niego ludźmi. Raki to empatycy, którzy konsumują energię innych ludzi, więc robią wszystko, co w ich mocy, aby oszczędzić siebie, ograniczając krąg kontaktów. Nie jest im łatwo przyjąć kogoś do siebie. Uwielbiają myśleć o uczuciach i emocjach, śnić i unosić się w chmurach.

Panna

Panny uwielbiają rutynę. Wolą, aby wszystko szło zgodnie z wcześniej ustalonym planem, od którego nie odstępują. Są niezwykle spostrzegawczy. Zwracają uwagę na każdy szczegół i wychwytują każdą subtelną energię otaczających ich ludzi. Panną rządzi planeta komunikacyjna Merkury, ale bardzo ostrożnie podchodzą do tego, co mówią. Nie dzielą się szczegółowo swoimi przemyśleniami i uczuciami, ponieważ wolą samodzielnie radzić sobie z trudnościami. Nie podpuszczają blisko ludzi, jeśli nie są pewni ich dobrych intencji. Są niezwykle wrażliwi, co czyni ich bardzo podatnymi na negatywną energię.

Skorpion

Skorpion to kolejny zamknięty w sobie znak zodiaku. Są dość towarzyscy, co na pierwszy rzut oka może być mylące dla innych osób, które uznają ich za ekstrawertyków. Ale w rzeczywistości są naprawdę szczerzy i otwarci tylko na bliskich ludzi. Muszą budować z kimś głębokie, oparte na zaufaniu relacje i dopiero wtedy mogą w pełni ujawnić swoją tożsamość. Czują się komfortowo tylko z ludźmi, przed którymi mogą pokazać wszystkie swoje słabości. Nie lubią być w centrum uwagi, co jest również wskaźnikiem ich introwertycznej natury.

Koziorożec

Koziorożce są bardzo pragmatyczni i celowi. Wolą pracować samodzielnie, niż współpracować z kimś z tego prostego powodu, że wierzą, że poradzą sobie samodzielnie. Nie potrzebują pomocy innych ludzi. Polegają tylko na sobie. Mogą nie mówić ani słowa przez cały dzień, zwłaszcza jeśli uważają, że ich towarzystwo jest dla kogoś nieprzyjemne. Są w pełni otwarci tylko bliskim i zaufanym osobom. A jeśli dana osoba nie jest częścią bliskiego kręgu społecznego, Koziorożec wydaje mu się zimny i nieprzyjazny. Bardzo często ludzie zmieniają zdanie na temat Koziorożców, gdy bliżej poznają przedstawicieli tego znaku zodiaku.

Ryby

Ryby to jeden z najbardziej powściągliwych znaków zodiaku. Lubią zanurzać się we własnym świecie, który często nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i jest światem emocji i fantazji. Są bardzo wrażliwi i łatwo obrażają się na negatywne zachowanie innych ludzi. Wolą zachować swoje myśli i emocje dla siebie, ponieważ starają się chronić przed szkodliwymi skutkami rzeczywistości. Ryby mogą spędzać czas samotnie, ponieważ wolą swoje towarzystwo od kogoś, kto jest uciążliwy emocjonalnie. Ich bogata wyobraźnia wystarczy, by żyć w szalejącym świecie myśli i emocji. Często innym jest trudno je zrozumieć, ponieważ zamknięta natura Ryb nie pozwala im po prostu się otworzyć i wpuścić kogoś do swojego wewnętrznego świata.

Główne zdjęcie: google.com