To coś więcej niż piękna biżuteria.

Aby kryształ powstał we wnętrzu Ziemi, natura potrzebuje tysięcy lat. I szczególną lokalizację wszechświata! Dlatego nie jest zaskakujące, że szamani i mistycy w różnych częściach świata nadawali tym pięknym minerałom właściwości magiczne.

Każdy rodzaj kryształu ma swoje właściwości lecznicze. Należy wziąć to pod uwagę, jeśli zamierzasz kupić którykolwiek z kamieni szlachetnych lub półszlachetnych.

Oto główne rodzaje:

Kwarc.

foto: lamp.im

Promuje energię i proces myślowy. Pomaga rozwiać negatywne emocje i skupić się. Jeśli czujesz się przytłoczony i ospały, kwarc to najlepszy wybór.

Ametyst.

foto: lamp.im

Ten kamień ma silne działanie kojące. Chroni i inspiruje. Trzymaj go blisko łóżka. Jeśli nie możesz zasnąć, śpij razem z nim!

Należy go również nosić za każdym razem, gdy masz zamiar się modlić lub medytować.

Kamień księżycowy.

foto: lamp.im

Promuje rozwój Twojej percepcji i intuicji. Równoważy emocje, budzi wiarę w siebie. To wspaniałe źródło inspiracji - czy to w miłości, czy w biznesie.

Cytryn.

foto: lamp.im

Stymuluje wzrost poczucia własnej wartości i jasności umysłu.

Cytryn przyciąga również obfitość i bogactwo materialne.

Jeśli masz problemy w pracy, ten kamień to najlepszy wybór jako biżuteria.

Kwarc różowy.

foto: lamp.im

Doskonały kamień leczniczy. W szczególności stymuluje otwieranie czakry serca. Oznacza to, że jest to prawie obowiązkowe dla osób mających problemy z sercem.

Kwarc różowy to także kamień równowagi, współczucia i harmonii. Bardzo skutecznie pomaga uwolnić złość i zazdrość.

Kyanit.

foto: lamp.im

Wzmacnia twoje ciało astralne. Stymuluje również czakrę trzeciego oka.

Kyanit jest ucieleśnieniem koncepcji „yin i yang”, pomaga uwolnić duszę od emocjonalnej blokady.

Jak wybrać:

Wszystkie kryształy promieniują swoją energią. Dlatego, aby skorzystać z ich dobrodziejstw, najważniejsze jest otwartość i pozytywne nastawienie. Wybierz kamień, którego potrzebujesz najbardziej.

Możesz również bezpośrednio w sklepie jubilerskim zrozumieć do którego kamienia Ciebie ciągnie.

Jeśli kupujesz swój pierwszy drogocenny kamień, zachowaj szczególną ostrożność przy wyborze. Zaufaj swojej intuicji. Wybierz kamień nie umysłem, ale sercem!

I w żadnym wypadku nie konsultuj się z nikim: ani z mężem, ani z koleżankami, ani ze sprzedawcą. To powinien być twój wybór!

Pamiętaj, że im większy kamień, tym więcej ma pozytywnej energii. Im większe są twoje problemy, tym większy kryształ musisz wybrać.

Jeśli przypadkowo znajdziesz kamień, który ciebie przyciągnie, zabierz go! To uczucie jest najpewniejszym wskaźnikiem właściwego wyboru.

Zamknij oczy i spróbuj poczuć energię, którą promieniuje kryształ. Jak ci się podoba? Poświęć chwilę na krótką medytację bezpośrednio w sklepie. I tylko wtedy możesz zapytać o wiek, pochodzenie i inne „atrybuty” kamienia, który spodobał się twojej duszy.

Główne zdjęcie: lamp.im