W sytuacjach stresowych wszyscy ludzie zachowują się inaczej. Ktoś zapada w odrętwienie i po prostu nie może się ruszyć, nawet jeśli rozumie, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Ktoś wręcz przeciwnie, koncentruje się i natychmiast podejmuje najtrudniejsze decyzje.

Na szczęście mieszkanka amerykańskiego stanu Kalifornia o imieniu Hailey jest typem ostatnich. To wydarzyło się 31 maja na podwórku domu Hailey. Znajduje się tam dość gęsty murowany płot, na który z jakiegoś powodu wspiął się niedźwiedź z dwójką młodych.

Liczne psy Hailey zauważyły intruzów i rzuciły się do obrony miejsca. Ale siły zdecydowanie nie były równe: wszystkie psy ledwo przekraczały 30 centymetrów w kłębie. Hailey zauważyła zamieszanie i natychmiast się zorientowała.

Dzielna dziewczyna zepchnęła niedźwiedzia z płotu, złapała psa i pobiegła z powrotem do domu. Dopiero w domu, po złapaniu oddechu, zdała sobie sprawę, w jak poważnym niebezpieczeństwie była w tym momencie. Niedźwiedź może zrobić wszystko, aby chronić swoje potomstwo.

Source: TikTok

Film przedstawiający bohaterskie zachowanie Hailey został opublikowany przez jej kuzynkę Brendę na platformie TikTok. Film zdobył ponad 20 milionów wyświetleń i szybko rozprzestrzenił się w innych sieciach społecznościowych. Użytkownicy podziwiają lekkomyślną odwagę dziewczyny i mają nadzieję, że już nigdy nie będzie musiała jej pokazywać.

Główne zdjęcie: lemurov.net