Jak wiecie, Japonia to szybko starzejący się i umierający kraj, bez przyszłości, a tym bardziej szczęśliwej. Ale wszystko może się zmienić z dnia na dzień, po tym, jak tam pojawiła się nowa gwiazda o pseudonimie Takimika. Ma 90 lat i jest jedną z najpopularniejszych instruktorek fitness.

Takimika patrzy na ciebie jak na kogoś… komu potrzeba trening!

foto: lemurov.net

W historii Takashimy Mika, bo tak naprawdę ma na imię, wszystko jest niesamowite i fascynujące. Dlatego dosłownie stała się idolem starszych Japończyków. Do 65 roku życia Mika była typową panią domową, która nawet nie myślała o siłowni. Ciągłe prace domowe i imponująca masa ciała, jak u większości japońskich emerytów. A także całkowita negacja, że ma jakiekolwiek problemy z nadwagą.

Ale pewnego razu jej mąż tak się zdenerwował, że wyśmiał jej gruby tyłek

foto: lemurov.net

Obraza szybko ustąpiła zrozumieniu, że miał całkowitą rację i Mika poszedła na fitness. Początkowo chciała tylko zmniejszyć pośladki, a kiedy to się udało, zaczęła marzyć o szerokich ramionach i wąskiej talii. Stopniowo ćwiczenia stały się integralną częścią jej życia. Zniknęły dolegliwości, dobry nastrój nie znikał, ale to nie wystarczyło. Chodzi o to, że Takamika jest również znakomitym mówcą, z przyjemnością i znajomością sprawy udzielała porad nowicjuszom.

Kiedy miała 87 lat, trener powiedział: „Dość! Teraz sama zostaniesz trenerem”

foto: lemurov.net

Teraz Takimika ma 90 lat i jest odnoszączym sukcesu trenerem i motywatorem. Robi to sama i inspiruje innych do treningu.

Source: youtube.com

Jednocześnie Takimika zaczęła uczyć się angielskiego i opanowywać technologie cyfrowe. Jest bardziej niż pewna, że przekroczy prób 100 lat i ma nadzieję, że będzie mogła dalej pracować.

Source: youtube.com

Dziś Takimika stała się symbolem odrodzenia narodu, jej przykład inspiruje tysiące starszych ludzi do pójścia na siłownię i rozpoczęcia treningów. Wiek jest niczym, jeśli masz wytrwałość i chęć życia!

Główne zdjęcie: lemurov.net