Często ludzie porzucają swoje zwierzęta. Jedna z takich sytuacji miała miejsce niedawno w Paragwaju.

Pewnego wiosennego dnia para postanowiła pojeździć na rowerach, wybierając do tego drogę o dość cichym ruchu samochodowym. Jadąc zauważyli samochód, który na chwilę zahamował na poboczu, a z jego okna wyleciał plecak. Po tym samochód natychmiast odjechał.

Para postanowiła sprawdzić torbę, aby zobaczyć, co tam jest. Byli niezwykle zaskoczeni znaleziskiem - w plecaku znajdował się biały szczeniak, zawinięty w torbę. Porzucony dzieciak, gdy tylko zobaczył ludzi, natychmiast do nich pobiegł. Para sprawdziła szczenię pod kątem obrażeń, ale pies był aktywny i całkowicie zdrowy.

foto: lemurov.net

Młodzi ludzie nie wiedzieli co robić i postanowili zatrzymać psa u siebie. Pablo, tak nazywa małżonek, powiedział, że to maleńkie stworzenie nie zasługuje na to, co mu zrobili. Teraz szczenię jest szczęśliwe i mieszka z małżeństwem. Otrzymał przydomek Lorenzo. Para wciąż nie może zrozumieć, jak można było zachować się tak okrutnie wobec żywej istoty.

foto: lemurov.net

Dobrze, że tak się skończyła historia i szczeniak znalazł nowy dom. Nie zostawiaj swoich zwierzaków! Naprawdę potrzebują naszej miłości i ochrony.

foto: lemurov.net

Główne zdjęcie: mirfactov.com