Kanadyjczyk chciał zrobić inscenizowane zdjęcie, a „modelka” nie zawiodła.

Liść klonu, łoś i bóbr są uważane za narodowe symbole Kanady: wynika to z położenia geograficznego i naturalnych cech kraju. Przedstawiciele świata fauny nie mają nic przeciwko temu, a nawet popierają to: mieszkaniec Saskatoon Mike Digout nawet był w stanie uzyskać dowody wideo.

Mężczyzna lubi fotografię i postanowił zrobić zdjęcie bobrowi przed flagą kanadyjską. Stworzył scenerię w parku miejskim, gdzie istnieje szlak bobrów. Jedno ze zwierząt jest tu szczególnie popularne – samica bobra o imieniu Spud: lokalni fotografowie nazywają ją „najsłodszym ziemniakiem w tym stawie”. Bóbr nie boi się ludzi i reaguje na nowe przedmioty, a to pozwala mu robić świetne zdjęcia.

Mając to na uwadze, Mike umieścił flagę na szlaku, ale wynik nawet przerósł oczekiwania. Fotograf nie mógł uwierzyć w swoje szczęście: jednym aparatem robił zdjęcia, a drugim wideo.

Source: youtube.com

Spad nie tylko „pozowała”, ale dosłownie zilustrował wersy kanadyjskiego hymnu „Stajemy dla was na straży”, a potem chwyciła gałązkę i wciągnęła flagę do stawu.

Główne zdjęcie: nat-geo.ru