Wiadomo, że bliski kontakt z dzikimi zwierzętami może być bardzo niebezpieczny dla ludzi, ale ludzie nie mogli pozostawić nieszczęsnego niedźwiedzia w tarapatach.

foto: laykni.com

Ta historia wydarzyła się zeszłego lata. Mieszkańcy Wisconsin, Tricia i Hurt, łowili ryby na jeziorze, gdy nagle w oddali w wodzie zobaczyli bardzo dziwne zwierzę - gdy podeszło bliżej, stało się jasne, że był to młody niedźwiedź, którego głowa tkwiła w słoiku. Widać było, że potrzebuje pomocy.

foto: laykni.com

Zbliżanie się do rozzłoszczonego drapieżnika, który próbuje uciec z „niewoli” to tak sobie pomysł... Ale nie zostawiaj go w tarapatach! Ludzie rozumieli, że jeśli tak zostanie, to najprawdopodobniej sam się nie uwolni i umrze z głodu i odwodnienia. Musieli zaryzykować.

Kobieta nakręciła niesamowity materiał z akcji ratowania niedźwiedzia. Możesz zobaczyć, jak to się stało.

Source: facebook.com

Na szczęście wszystko poszło dobrze. Chociaż niedźwiedź ciągle chciał uciec od nadciągającej łodzi, ludzie go dogonili. Było kilka nieudanych prób uwolnienia go, ale w końcu niedźwiedź został uwolniony z plastikowej pułapki i zwierzę szybko odpłynęło, nawet nie patrząc na swoich ratowników.

foto: laykni.com

Ale para cieszy się, że właśnie tak postąpili, zrobili dobry uczynek i uratowali nieszczęsne zwierzę.

Główne zdjęcie: laykni.com