Jak wszyscy wiemy, łabędzie raz na całe życie tworzą parę i ciężko przeżywają, jeśli jeden z ptaków umiera - tak bardzo, że drugi ptak może również umrzeć z tęsknoty. Ten tata łabędź nie miał czasu na żałobę, ponieważ od niego zależało życie siedmiu piskląt.

Kilka lat temu na nabrzeżu rzeki Charles w Bostonie zaczęły pojawiać się rodziny łabędzi. A tej wiosny jedna z nich zbudowała nawet gniazdo. I choć miejsce do tego nie było do końca odpowiednie, miejscowi cieszyli się z pojawienia ptaków i zaczęli często gromadzić się w tej części nabrzeżu, aby obserwować rodzinę. Na początku maja w gnieździe zaobserwowano dziewięć jaj, a dziesięć dni później pisklęta zaczęły się wykluwać.

foto: google

Rodzina łabędzi stała się lokalnym punktem orientacyjnym. Każdy chciał popatrzeć na piskląt i zobaczyć, jak łabędzie opiekują się młodymi.

Rodzice dzielili się obowiązkami. Podczas gdy jeden ogrzewał pisklęta swoim ciałem i chronił je przed potencjalnymi wrogami, drugi szukał jedzenia w rzece. Potem ptaki zamieniały się.

foto: google

Ale wkrótce ojciec-łabędź został sam - matka nagle zachorowała i zmarła. Odwiedzający widząc, jak ptak dziwnie szarpie głową i upada, zadzwonili do służby kontroli zwierząt, ale nie mogli jej w żaden sposób pomóc. Nie mogli nawet ustalić przyczyny śmierci.

Śmierć młodej matki zmartwiła wielu mieszkańców, którzy przywiązali się do łabędzi i obserwowali ich. Ale najgorzej było tacie, ponieważ wiadomo, że te szlachetne ptaki tworzą parę na całe życie. Rozpaczał nad stratą, ale nie mógł tęsknić przez długi czas - od niego zależało życie siedmiu piskląt.

foto: google

Teraz tata łabędź samotnie wychowuje młode. Według lokalnych mieszkańców bardzo się stara. Odwiedzający często widzą go pływającego po rzece z pisklętami na plecach. W dzień dumny rodzic uczy swoje młode pływać i zdobywać jedzenie, a nocą ogrzewa je swoim ciałem w gnieździe.

foto: google

Ojciec zachowuje się bardzo cierpliwie, płynie powoli w tym samym tempie co pisklęta i uważnie czuwa nad ich bezpieczeństwem. Dzięki jego wysiłkom siedem łabędzi ma duże szanse urosnąć i wrócić do rzeki Charles ze swoimi parami w celu zwiększenia populacji tych pięknych ptaków.

Główne zdjęcie: google.com