W Anglii młody mężczyzna szedł brzegiem rzeki i znalazł opakowanie po batonie „Bounty”, które częściowo wystawało z piasku.

Mężczyzna postanowił zbadać znalezisko i zdał sobie sprawę, że batonik prawdopodobnie nie był już jadalny, a opakowanie było bardzo dobrze zachowane.

Mieszkający na Półwyspie Wirral Julian Priest woli często spacerować wzdłuż wybrzeża, ponieważ ma pewność, że morskie powietrze ma pozytywny wpływ na zdrowie. Łączy przyjemne z pożytecznym i zbiera śmieci, które wyrzucają wczasowicze.

foto: mirfactov.com

Tej wiosny mężczyzna odkrył naprawdę cenne znalezisko – batonik Bounty, który leżał na piasku przez co najmniej trzy dekady.

foto: mirfactov.com

Okazało się, że projekt opakowania niewiele się zmienił, ale mężczyznę interesowało zupełnie co innego.

Nie jest tajemnicą, że takie opakowania są wykonane z plastiku i zaskakujące było to, że nie pogorszyło się w żaden sposób przez tak imponujący czas.

foto: mirfactov.com

Opakowanie nie posiada wad zewnętrznych, nie ma na nim śladów zniszczenia.

foto: mirfactov.com

Przypomnijmy, że materiał taki jak plastik może całkowicie się rozłożyć w ciągu 400-700 lat. A jeśli ludzie są pewni, że opakowanie czekolady nikomu nie zrobi nic złego, to jest to złudzenie. Przedstawiciele fauny cierpią z powodu takich śmieci.

Główne zdjęcie: mirfactov.com