Komary też mają swoich faworytów! Powiemy ci, jak nie znaleźć się wśród nich.

Ukąszenia komarów potrafią zepsuć nawet najprzyjemniejszy wieczór lub dzień na łonie natury, a ich monotonne brzęczenie jest najpewniejszym sposobem, aby przeszkodzić zasnąć wszystkim mieszkańcom mieszkania. Kogo komary gryzą częściej niż innych i dlaczego? Dowiedzieliśmy się, co należy zrobić, aby ugryzły właśnie ciebie.

Masz grupę krwi 0

Tak, jeśli masz grupę krwi 0, komary najprawdopodobniej będą cię gryźć częściej: chodzi o to, że ludzie z tą grupą krwi, kiedy się pocą, produkują specyficzne bakterie, które są szczególnie atrakcyjne dla komarów.

Dopiero aktywnie ćwiczyłeś

Albo spociłeś się z jakiegoś innego powodu - nie jest to istotne. Przygotuj się na uwagę komarów, która będzie wzrastać z każdą minutą treningu: kwas mlekowy wchodzący w skład naszego potu to prawdziwa latarnia morska dla komarów, który czują z odległości wielu metrów.

Piłeś piwo

Rozkoszowałeś się szklanką lub dwoma lodowatego piwa w upale? Spodziewaj się zwiększonej uwagi ze strony komarów. Niewielkie badanie przeprowadzone w Japonii wykazało, że wypicie nawet jednej porcji piwa drastycznie zwiększa naszą atrakcyjność dla tych owadów. Jest jednak w tym coś dobrego: w dużym towarzystwie wystarczy poczęstować jednego gościa piwem - i cieszyć się odpoczynkiem bez komarów (żartujemy oczywiście!).

Jesteś w obcisłych ubraniach

Legginsy to świetny wybór, ponieważ całkowicie zakrywają nogi? Nic bardziej mylącego! Im ciaśniejsze ubrania nosisz, tym łatwiej komarom je przegryźć. Wybieraj rzeczy luźne i lepiej nosić kilka warstw ubrań: T-shirt, koszula, wiatrówka.

Masz duszności

Niektórzy naukowcy sugerują, że wydychany przez nas dwutlenek węgla szczególnie przyciąga komary. I dlatego ludzie, którzy częściej mają duszności, bardziej przyciągają komary – one dosłownie zlatują się na zapach oddechu.

Jesteś w ciąży

U kobiet w ciąży z reguły temperatura ciała jest nieznacznie podwyższona, a ich oddech jest szybszy - oba te czynniki działają na komary dosłownie jak magnes.

Masz szybki metabolizm

Szybki metabolizm jest dobry w prawie wszystkich przypadkach, z wyjątkiem sytuacji, gdy musisz wchodzić w interakcje z komarami. Szybki metabolizm po pierwsze podnosi temperaturę naszego ciała, a po drugie przyspiesza produkcję kwasu moczowego i mlekowego, wzmaga zapach potu i amoniaku - a wszystko to działa na komary jak przynęta, obok której nie mogą przelecieć.

Główne zdjęcie: google.com