Dla dziewczyny, która napisała te słowa pół wieku temu, współczesne osiągnięcia wydawały się fantastyczne. Czy potrafiła odgadnąć, jak zmieni się życie na planecie za 10 lat?

Złożona kartka papieru została przypadkowo znaleziona w starej sofie, oddanej do renowacji 67-letniemu stolarzu mebli Peterowi Beckertonowi. Mieszkaniec Peterborough był zdumiony tym, co przeczytał i pokazał znalezisko swojej żonie Rose. W górnej linijce widniała data – 23 lutego 1969 r., a następnie nagłówek – „Epoka lat 80-tych”. Sądząc po tym, co zostało napisane i poprawkach naniesionych czerwonym atramentem, para znalazła szkolny esej. Autor przedstawił w nim swoją wizję tego, co wydarzy się na planecie za 11 lat, a jego przewidywania w dużej mierze pokrywały się z rzeczywistością.

W eseju uczennica opowiadała w pierwszej osobie, jak zmieni się życie wokół niej. Tak więc dokładnie przewidziała pojawienie się płaskich ekranów z pilotem zamiast nieporęcznych telewizorów z przyciskami. Co więcej, dziewczyna fantazjowała, że ​​w wieku 21 lat będzie już zamężna, otrzyma wykształcenie i prestiżowe stanowisko w banku. Jako marzenie, dziewczyna w przyszłości nie będzie musiała gotować dla męża - jej zdaniem całe jedzenie zostanie zastąpione gumą do żucia.

„Jeśli myślisz, że na planecie będzie brakować jedzenia, to się mylisz. Jedzenie zostanie zastąpione kawałkiem gumy do żucia. Przeżuj to, a poczujesz się pełny”- pisze.

Cóż, ludzkość nie pomyślała o czymś takim ani w latach 80., ani teraz, w latach 2020., ale uczennica miała inne, dokładniejsze przewidywania. Tak więc w swoim eseju przewidziała pojawienie się automatycznych drzwi, które same się otwierają i zamykają - są one obecnie używane wszędzie w centrach handlowych i biurach.

foto: google

foto: google

Dziewczyna opisała również technologię, która bardzo przypomina nowoczesne aplikacje do komunikacji wideo, takie jak Skype i Zoom, kiedy rozmawiając z osobą, można ją zobaczyć na ekranie gadżetu. Dla dzieci z lat 60. ubiegłego wieku takie osiągnięcia wydawały się coś fantastycznego!

Według Rosy Beckerton przez lata pracy jej mąż znalazł wiele zapomnianych rzeczy w starych meblach, ale żadna z nich nie była tak interesująca. Esej nieznanej uczennicy jest jak okno w dawno zapomnianą przeszłość, które otwiera nam oczy na to, jak bardzo zmieniło się nasze życie w ciągu ostatniego półwiecza.

Główne zdjęcie: google.com