Czyszczenie kabiny prysznicowej to jedna z najbardziej nieprzyjemnych, żmudnych i czasochłonnych czynności, które wielu odkłada na później. Ale trzeba to zrobić, ponieważ im dłużej ciągniesz, tym trudniej będzie później wszystko wyczyścić. Proponujemy najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z tym.

Metoda numer 1

Ta prosta metoda jest dobra, ponieważ w przyszłości ochroni ściany kabiny prysznicowej przed osadami z mydła. Chodzi o nabłyszczać do zmywarki, którego będziemy potrzebować w niewielkiej ilości. Nie musisz nawet niczego trzeć, po prostu spryskaj ściany po wzięciu prysznica.

  • ½ szklanki nadtlenku wodoru
  • ½ szklanki spirytusu (lub trochę więcej wódki)
  • 1 łyżka płynu do mycia naczyń
  • 1 łyżka nabłyszczacza do zmywarki
  • 2 szklanki wody

Metoda numer 2

Najprostszym środkiem jest ocet rozcieńczony z wodą. Wlej około ¼ octu do butelki ze spryskiwaczem. Następnie dodaj do niego wodę i dodaj kilka kropli mydła do naczyń. Przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć.

Należy pamiętać, że ta metoda nie nadaje się do mocno zabrudzonych powierzchni, ale do codziennego sprzątania jest całkiem dobra.

Metoda numer 3

Wlej szklankę wody do butelki ze spryskiwaczem i wymieszaj łyżkę sody oczyszczonej i kwasek cytrynowy. Nanieś roztwór na ściany kabiny prysznicowej, pozostaw środek na 7-10 minut, przetrzyj powierzchnie i spłucz wodą.

Jak czyścić

foto: goodhouse.ru

Do czyszczenia ścian kabiny prysznicowej można użyć ściągaczki gumowej. Jest wygodna, ponieważ szybko usuwa krople wody, przez co nie pozostaje śladów na szkle. Jeśli regularnie używasz ściągaczki, znacznie rzadziej będziesz musiał szorować ściany kabiny prysznicowej.

foto: goodhouse.ru

Cóż, kiedy jednak został ślad wysuszonych kropli, ściągaczka nie pomoże. Potrzebny jest bardziej radykalny środek zaradczy. W takim przypadku możesz użyć gąbki melaminowej (tylko bez dodatkowych środków) lub cienkiej myjki.

foto: goodhouse.ru

Możesz również użyć WD-40, aby ściany kabiny dosłownie zaczęły błyszczeć. Należy go nałożyć na szkło, pozostawić na chwilę, a następnie przetrzeć papierowymi ręcznikami.

foto: goodhouse.ru

Lifehack z połową grejpfruta posypaną solą tak naprawdę nie zadziałał. Lepiej więc zostawić grejpfruta na śniadanie, a używać tych środków, które są przeznaczone do czyszczenia i sprzątania.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru