Anthénea to kompleks wodny w kształcie UFO, wykonany we Francji przez doświadczonych projektantów, inżynierów i architektów marynarki wojennej, których celem było stworzenie pływającego statku dla ekologicznych turystów.

foto: storyfox.ru

Anthénea, pierwszy na świecie samowystarczalny i przyjazny dla środowiska pływający obiekt wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Ta nowoczesna kapsuła - hotel oderwie Cię od codzienności i staniesz się szczęśliwym podróżnikiem.

Jest to projekt zrodzony z marzeń Jean-Michela Ducancela, architekta marynarki wojennej, inspirowanego pływającą kapsułą Jamesa Bonda z filmu „Szpieg, który mnie kochał” (1977). Kapsuła o powierzchni 50 mkw. posiada trzy części mieszkalne - salon, część sypialną oraz część wypoczynkową z solarium na dachu dla 12 osób.

foto: storyfox.ru

Wszystkie elementy wnętrza są w całości wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Anthénea dostosowuje się do szerokiego zakresu temperatur (-30°C do +40°C), a jej balast stabilizujący zapobiega chorobie lokomocyjnej! Linie brzegowe są często obciążone przez turystów, a Anthénea oferuje ekologiczny sposób na złagodzenie tego obciążenia poprzez promowanie ekologicznych podróży.

foto: storyfox.ru

Projekt został wybrany po dokładnych badaniach, aby mógł wytrzymać kataklizmy. Kulisty kształt opiera się na zasadzie napięcia powierzchniowego obserwowanego w przyrodzie. Jest to optymalna forma wytrzymałości na ekstremalne warunki wodne.

„Ze względu na swój kształt i technologię podnoszenia na wodzie to zwiększa stabilność kapsuły” – powiedzieli twórcy.

Kompleks jest wyposażony w ciche silniki elektryczne, które mogą utrzymywać go na powierzchni w nieskończoność dzięki pięciu panelom słonecznym.

„Anthénea wykorzystuje wyłącznie energię słoneczną. Kopuła czujnika energii zaspokaja zapotrzebowanie na energię elektryczną i ciepłą wodę. Pływający dom wyposażony jest w certyfikowane stacje wodociągowe i kanalizacyjne. Produkuje to, co zużywa i wypuszcza tylko czystą wodę”- mówi zespół.

foto: storyfox.ru

Kształt kopuły pomaga zoptymalizować promienie słoneczne pod kątem energii słonecznej i bezproblemowo wtapia się w otoczenie. Centralna studnia służy jako podwodne obserwatorium i naturalny system klimatyzacji – takie szczegóły sprawiają, że Anthénea jest samowystarczalna.

Najbardziej estetyczną częścią, poza widokami podwodnymi, jest solarium z rozsuwanym dachem słonecznym, który pozwala na automatyczne przełączanie się w kierunku wiatru i sprzyja naturalnej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych.

Całe wyposażenie i projekty inspirowane są naturalnymi elementami. Goście mogą wyposażyć swoje apartamenty w system odsalania. Anthénea to nowy rodzaj turystyki, ale także nowy sposób życia w obliczu wielu wyzwań środowiskowych.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: storyfox.ru