Niezwykły pies z wrodzonymi problemami zdrowotnymi był niechcianym kandydatem w schronisku dla psów. Ale szczęście uśmiechnęło się do niego – spotkał swojego człowieka.

Pies o imieniu Duke od miesięcy czekał na znalezienie własnego domu. Podczas gdy inne psy były adoptowane przez gości schroniska, wszyscy omijali jamnika. Powodem tego był jego niezwykły wygląd i szczególne potrzeby Duke'a. Wszystko przez to, że urodził się jako albinos i był zupełnie inny niż psy jego rasy. Zamiast zwykłej czarno-brązowej sierści pies ma białą sierść. Nie ma wystarczającej ilości pigmentu, przez co nawet nos psa jest bezbarwny, różowy, a oczy jasnoniebieskie. Ponadto Duke ma problemy ze wzrokiem i słuchem. Z powodu wrodzonej kardiomiopatii rozstrzeniowej jego serce jest powiększone i trudno mu chodzić przez długi czas.

foto: google

Mimo wszelkich problemów ze zdrowiem Duke miał szczęście – w 2013 roku zobaczyła go mieszkanka Teksasu Mercedes Andrade, której niezwykły pies od pierwszego wejrzenia spodobał się. Kobieta nigdy wcześniej nie słyszała, że ​​jamniki mogą urodzić się albinosami. Cętkowany, o niebiesko-szarym odcieniu sierści, łaciaty - widziała psy wszelkiego umaszczenia, ale całkowicie białe - nigdy. Tego dnia Mercedes nie planowała adoptować psa, tylko przyszła popatrzeć na szczenięta, ale kiedy zobaczyła Duke'a, nie mogła już wrócić sama.

„Wybrał nas, wcale nie my go. To było tak, jakby Duke poczuł, że to w naszym domu odnajdzie szczęście i bezpieczeństwo”- wspomina Mercedes.

Ten niezwykły pies od ponad ośmiu lat wiedzie najlepsze życie. Jest otoczony miłością i troską, a dzięki zdjęciom, które jego właścicielka opublikowała w sieciach społecznościowych, również stał się sławny. Na spacerze zawsze przyciąga uwagę przechodniów. Wiele osób podchodzi, aby lepiej przyjrzeć się śnieżnobiałemu jamnikowi i zrobić kilka zdjęć - zwłaszcza gdy Duke ma na głowie kapelusz ze względu na jego wrażliwość na światło słoneczne. Pies lubi taką uwagę. Po długim życiu w schronisku z przyjemnością komunikuje się z ludźmi, którzy się uśmiechają i chcą go pogłaskać. I chociaż pies słyszy tylko dźwięki o wysokiej częstotliwości i widzi tylko jednym okiem, czuje miłość tak jak inne psy.

https://www.instagram.com/p/CRDmbeMpm5X/?utm_source=ig_embed

W domu Mercedes jest jeszcze jedno zwierzę - starsza siostra-jamnik o imieniu Dior. Psy dobrze się dogadują i spędzają ze sobą cały czas. Dior opiekuje się półgłuchym i półniewidomym psem i nauczyła go wielu sztuczek, które pomagają mu w codziennym życiu, a także zabawnych gier dostępnych dla niego ze względów zdrowotnych. Duke czekał na swoje szczęście i znalazł dobre ręce. Jego długie oczekiwanie było warte bycia w tej rodzinie.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com