Chyba się zgodzisz, że poduszka podróżna to absolutnie niezastąpiony przedmiot w długiej podróży. I choć producenci nie ustają w dążeniu do jej ulepszania, wymyślają nowe kształty, wypełniacze i materiały, najczęściej wśród podróżników wciąż jest poduszka „podkowa” lub „rogal”.

Zadaniem poduszki podróżnej jest rozluźnienie głowy i szyi. Rzeczywiście, najczęściej będąc w drodze drzemiesz w pozycji siedzącej, a poduszka w kształcie podkowy założona „kołnierzem” tworzy niezbędne podparcie i odciąża mięśnie. Jest to podane w instrukcji użytkowania takiej poduszki.

Jednak zapaleni podróżnicy, którzy często muszą spędzać długi czas w transporcie, najprawdopodobniej wypróbowali wiele różnych sposobów i zdali sobie sprawę, jak najlepiej wykorzystać podkowę dla maksymalnego komfortu. Popularna blogerka podróżniczka i dziennikarka, Amanda Woods, podzieliła się jedną z opcji jej zastosowania.

Kobieta ze względu na zawód często spędza długi czas w samolotach i dla niej „podkowa” to obowiązkowy element bagażu podręcznego. Ale jej pierwsze doświadczenie zakończyło się niepowodzeniem, Amanda próbowała zasnąć, ale za każdym razem jej głowa opadała na klatkę piersiową i ona się budziła.

Kobieta rezygnowała z bezużytecznego przedmiotu w bagażu, dopóki nie zorientowała się, że po prostu nie używa poduszki w prawidłowy sposób. Sen jest zupełnie inny, jeśli „podkowa” jest odwrócona końcami do tyłu głowy. Głowa jest nadal podparta z obu stron, a szczelina między pozwala wygodnie dopasować poduszkę, wtedy głowa nie opada.

foto: lemurov.net

Dziennikarka przyznała, że ​​początkowo była nawet trochę zawstydzona w jaki inni pasażerowie patrzyli na jej sposób korzystania z poduszki podróżnej. Ale później, podczas lotu, poczuła się absolutnie cudownie. Tylko sporadycznie budziła się w czasie turbulencji i ponownie łatwo zasypiała w wygodnej pozycji. Przez lata Amanda nauczyła się jak najlepiej wykorzystywać swoje akcesoria podróżne.

foto: lemurov.net

Tak więc kładzie „rogal”, zgodnie z instrukcją podczas jedzenia lub picia, kładzie go pod dolną część pleców podczas oglądania filmów.

foto: lemurov.net

Dziennikarka wierzy, że nadejdzie dzień, w którym będzie mogła skinąć głową pasażerowi, który podobnie jak ona wymyślił tajny sposób wykorzystania „podkowy” do prawidłowego snu.

Główne zdjęcie: lemurov.net