Większość roślin bardzo lubi światło słoneczne. Niestety nie każde mieszkanie jest dobrze doświetlone. Nie oznacza to jednak, że nie możesz mieć zielonych przyjaciół. Są rośliny, które mogą obejść się bez dużej ilości światła i być w półcieniu.

Przygotowaliśmy dla was listę 8 roślin, które dobrze czują się na „bezsłonecznej diecie”, oczyszczają powietrze i udekorują pomieszczenie. Całe piękno tych okazów nie tkwi w kwiatach, ale w pięknych zielonych liściach!

1. Zamiokulkas

foto: lamp.im

Brak miejsca na parapecie, a stół kuchenny w zaciemnionym kącie pusty? Umieść na nim zamiokulkas, który potocznie jest nazywany zamią . Jest uważany za roślinę dla leniwych: nie wymaga specjalnej pielęgnacji i nie wymaga oświetlenia. Im mniej światła, tym bardziej zielone liście.

2. Zielistka Sternberga

foto: lamp.im

Prawdopodobnie widziałeś tę roślinę w przychodniach. Tam często stoi gdzieś w półmrocznym korytarzu, jednocześnie dobrze rośnie i doskonale oczyszcza powietrze.

3. Aspidistra

foto: lamp.im

Nawet w najciemniejszych zakamarkach mieszkania aspidistre będzie w porządku. Nie rośnie najlepiej w bezpośrednim świetle słonecznym. Ta bezpretensjonalna roślina doniczkowa może żyć nawet 100 lat, nawet bez dobrej pielęgnacji.

4. Philodendron cordatum

foto: lamp.im

Być może jest to jedna z ulubionych roślin hodowców kwiatów. Dobrze mieszka w cieniu, doskonale oczyszcza powietrze. Od czasu do czasu trzeba go uszczypnąć, aby nie rozciągał się zbyt długo.

5. Sansewieria

foto: lamp.im

Ta wspaniała roślina znana jest również jako wężownica lub języki teściowej. Aktywnie pochłania substancje toksyczne dla ludzi, w nocy uwalnia tlen. Dlatego zaleca się umieszczenie jej w sypialni.

6. Aglaonema

foto: lamp.im

Niektóre gatunki tej rośliny są bardzo wytrwałe i mogą rosnąć w ubogiej glebie w warunkach słabego oświetlenia. Idealna dla początkujących ogrodników.

7. Języcznik

foto: lamp.im

Ta roślina, podobnie jak jej bezpretensjonalne odpowiedniki kochające cień, dobrze się czuje, chroniona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Dlatego może być umieszczona w lekkim półcieniu. Pamiętaj, aby regularnie ją spryskiwać.

8. Soleirolia

foto: lamp.im

Roślina ta znana jest również pod nazwą chłopięca główka lub dziecięce łzy. W naturze można go spotkać w cieniu drzew. Soleirolia jako roślina ozdobna uprawiana jest w miejscach osłoniętych przed promieniami słonecznymi w niskich doniczkach, gdzie podczas wzrostu tworzy kulę.

W słabym świetle i w półcieniu rośliny te dobrze sobie radzą. Zachowaj więc tę listę dla siebie. Być może kiedyś zdecydujesz się kupić coś do swojego pokoju z oknami od strony północnej lub do przedpokoju.

Główne zdjęcie: lamp.im