Chłopak chciałby dużo powiedzieć ojcu, ale bał się, że nie będzie w stanie wypowiedzieć tych słów na głos. Postanowił pokazać swoją miłość w inny sposób i zmontował dla swojego taty filmik, który rozkochuje w sobie.

Wiele rzeczy znanych innym ludziom jest niedostępnych dla Stephena J. Wemplera z powodu wrodzonego porażenia mózgowego. Ale miał szczęście - pewnego razu spotkał życzliwą i kochającą kobietę o imieniu Elizabeth, która została jego żoną, osobą o podobnych poglądach i partnerem we wspólnej sprawie. W 2002 roku wraz z nią Stephen założył fundację charytatywną, która organizuje zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Przez lata istnienia fundacja wysłała na obozy dziecięce tysiące dzieci, w tym dzieci i rodziny o bardzo niskich dochodach, które nie miały najmniejszej szansy na zakup biletów.

Wraz z żoną Stephen wychował dwoje dzieci. Starał się być dla nich dobrym ojcem, żeby mogli być z niego dumni, ale zawsze bał się, że ze względu na stan zdrowia nie daje wystarczająco dużo swoim dzieciom. Stephen niedawno wyznał swojemu synowi Josephowi, że żałuje, że nie mógł grać z nim w baseball, jak inni ojcowie. Chłopakowi trudno było słyszeć te słowa. Postanowił udowodnić tacie, że wszystko mu wystarczyło, że jest szczęśliwy z bycia jego synem i jest z niego dumny.

foto: goodhouse.ru

Joseph zmontował film łączący zdjęcia ze swojego szczęśliwego dzieciństwa, w tle leciała piosenka „You Are Enough” amerykańskiego zespołu Sleeping At Last. Na tych wzruszających zdjęciach Stephen, Joseph i jego młodsza siostra Charlotte mają szczere, radosne uśmiechy. Ojciec każdą minutę poświęcał synowi, chociaż nie wstawał z wózka inwalidzkiego. Był przy nim w najważniejszych i mało ważnych momentach jego życia, udowadniając na co dzień, że porażenie mózgowe nie determinuje, jakim jest człowiekiem i kim chce być. Stephenowi nie było łatwo, ale starał się, jak mógł, by być najlepszym ojcem dla swoich dzieci – i Joseph zawsze to czuł. „Masz w sobie wszystko, co jest potrzebne! Wszystko, tato!” – chłopak w ten sposób podpisał filmik.

Kiedy Stephen zobaczył wideo, nie mógł powstrzymać łez. Ta piosenka i zdjęcia zawierały wszystko, co Joseph chciał powiedzieć ojcu:

Source: TikTok

Później chłopak opublikował wideo na TikTok i do tej pory obejrzało go już 13 milionów osób. Prawie 27 tys. użytkowników chciało zostawić pod nim swoje komentarze. Były to zarówno słowa wdzięczności i wsparcia dla Josepha, który tak wzruszająco wyraził swoją miłość do ojca, jak i wspomnienia własnych rodziców, którzy oddali z siebie wszystko dla szczęścia swoich dzieci. Niektórzy subskrybenci opowiedzieli o tym, że wychowywali ich także rodzice na wózkach inwalidzkich i że również kochali ich takimi, jakimi są. Większość użytkowników przyznała, że ​​nie może powstrzymać łez, patrząc na emocje Stephena.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru