Zbliża się zima i niedługo będzie Boże Narodzenie i Sylwester. Nie ma takiej gospodyni domowej, na której stole nie byłoby półmiska śledzia. Rodzina i goście chętnie próbują tej smacznej ryby, ale kucharz zawsze obawia się tego, że ktoś znajdzie ość w tym daniu. Chcemy się podzielić sekretnym sposobem na całkowite usunięcie szkieletu ryby z filetów śledziowych.

Doświadczone gospodyni domowe od dawna nauczyły się jak najłatwiej oczyścić śledzia, aby potem było mniej sprzątania w kuchni. Aby to zrobić, wystarczy owinąć deskę do krojenia kilkoma warstwami folii spożywczej lub torebek, czyścić rybę jest również wygodniej w rękawiczkach kuchennych.

Pierwszym krokiem jest oddzielenie niewykorzystywanego ogona i głowy śledzia. Ostrym nożem należy wykonać nacięcie wzdłuż jamy brzusznej i zacząć filetować śledzia.

foto: lemurov.net

Śledź należy położyć na desce nacięciem w dół, otwierając boczne części z obu stron i dociskając dłonią wzdłuż grzbietu tak, aby tusza trzymała się tylko na skórze.

foto: lemurov.net

Następnie należy odwrócić rybę i ostrożnie oddzielić grzbiet w kierunku od ogona, lekko trzymając go drugą ręką. Później można usunąć skórę w zwykły sposób, od wąskiej części fileta do szerokiej.

Główne zdjęcie: lemurov.net