Jeff i Barbara Zakaryan opowiedzieli o swoim małżeństwie i jaki wyciągnęli z tego wniosek.

Pary, które decydują się na pozostanie bezdzietnymi, rzadko pozostawiają zwolenników innego wyboru obojętnymi. Często wyrzuca się im egoizm i przewiduje się, że na starość małżonkowie będą żałować swojej decyzji. Niedawno jedna z takich par podzieliła się swoją historią po tylu latach małżeństwa. Mieszkańcy Reata Glen (Mission Viejo Ranch, California, USA) podzielili się swoimi historiami miłosnymi na wystawie wśród emerytów.

Na wystawie starsze pary prezentowały zdjęcia ślubne i inne rodzinne pamiątki i wspomnienia historii miłosnych. Jane Austen, organizatorka wystawy, poprosiła mieszkańców miasta o tymczasowe przekazanie dowolnych pamiątek ślubnych, którymi chcieliby się podzielić na miesięcznej wystawie inspirowanej walentynkami, i zebrała ponad 20 sukienek vintage, 150 zdjęć i wspomnień.

Jeff i Barbara Zakaryan powiedzieli, że przez 46 lat ich małżeństwo było wspierane uznaniem każdego w parze osobistych zainteresowań i indywidualności partnera. „Myślę, że dzisiaj jesteśmy szczęśliwsi niż kiedykolwiek” – opowiedział Jeff. W dniu ślubu ta dwójka wyobrażała sobie wspólne życie dokładnie tak, jak rozwijało się przez dziesięciolecia. Bez dzieci rodzina Zakaryan mogła swobodnie podróżować po świecie i odwiedzić 48 z 50 amerykańskich stanów – zostało jeszcze odwiedzić Dakotę Południową i Wirginię Zachodnią.

foto: google

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nigdy nie żałowaliśmy decyzji nie mieć dzieci. Kiedy podjęliśmy decyzję o pozostaniu bez dzieci, zastanawialiśmy się, czy moglibyśmy zmienić zdanie w przyszłości i powiedzieć: „Och, to był błąd”. Ale na szczęście zawsze byliśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji”- powiedziała Barbara Zakaryan. „Nasi rodzice robili nam wyrzuty, ponieważ chcieli mieć wnuki, ale pamiętaj – zawsze powinieneś robić tylko to, co jest słuszne dla ciebie”. Jeff Zakaryan dodał, że najważniejszy jest twój partner i komunikacja, chociaż on i jego żona są niemal całkowitymi przeciwieństwami, nadal cieszą się swoim towarzystwem, tak jak wtedy, gdy się poznali.

Według Barbary i Jeffa początkowo ich miłość była tajemnicą, ponieważ byli kolegami i musieli utrzymywać relacje zawodowe. W końcu pobrali się i urządzili tradycyjny ślub. Z perspektywy czasu Jeff Zakaryan powiedział, że być może wolałby, aby śluby odbywały się podczas pandemii: bardziej intymne i osobiste ceremonie, w których tylko dwoje może uczestniczyć. Kiedy Jeff i Barbara zobaczyli wszystkie zdjęcia szczęśliwych par, powiedzieli, że żartowali z innymi mieszkańcami wioski, że wszyscy wyglądali zupełnie inaczej niż na zdjęciu - starsi w maskach i młodzi nowożeńcy na zdjęciach.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com