Niemal każda dziewczyna od dzieciństwa marzy o długich, gęstych i pięknych włosach. Dla bohaterki dzisiejszego artykułu to marzenie stało się rzeczywistością.

Asha Mandelat weszła do Księgi rekordów Guinnessa jako kobieta z najdłuższymi włosami na Ziemi. To fryzura uczyniła ją sławną i bogatą.

foto: laykni.com

Asha zapuszcza włosy od 25 roku życia (teraz kobieta ma 50 lat). A już w 2008 roku weszła do Księgi rekordów Guinnessa i od tego czasu nikt jej nie pobił jej rekordu.

Mandelat ma dredy o długości 6 metrów, ale według nieoficjalnych pomiarów pasmo włosów w luźnej formie ma 16,5 metra.

foto: laykni.com

Kobieta przyznaje, że z takimi włosami bardzo trudno jest żyć. Raz w tygodniu myje włosy, zabieg ten wymaga aż sześciu butelek szamponu, a następnie suszy przez całe dwa dni. A całe to szczęście waży 11 kilogramów! Asha musi nosić włosy w chuście.

foto: laykni.com

Oczywiście nie da się samemu poradzić sobie z taką czupryną włosów, dobrze, że kobieta ma męża fryzjera.

foto: laykni.com

Nawiasem mówiąc, lekarz Ashu ostrzegł, że taki ciężar na głowie może negatywnie wpłynąć na kręgosłup, ale kobieta nie odczuwa dyskomfortu, więc po prostu zmieniła lekarza.

foto: laykni.com

Jak się okazało, sława kobiety nie przynosi złych dochodów. Początkowo dzieliła się po prostu wskazówkami, jak dbać o dredy, a potem przerodziło się to we własną produkcję linii kosmetyków i szamponów do włosów.

foto: laykni.com

Ten biznes idzie bardzo dobrze, a Ashę można śmiało nazwać najbogatszą kobietą z najdłuższymi włosami na świecie.

Główne zdjęcie: laykni.com