Nikołaj Timofiejewicz - dziadek mojej żony miał zawód, który jest dziś rzadki. Był stolarzem. W naszym domu wciąż znajdują się przedmioty gospodarstwa domowego, które wykonał własnymi rękami. Prawdziwy profesjonalista!

Na tym zdjęciu widać grabie, które dziadek zrobił do użytku domowego. Oczywiście nie będą już w stanie w pełni spełniać swojej głównej funkcji, ale nadal przyjemnie leżą w dłoni. Nikołaj Timofiejewicz nie tylko tworzył przedmioty, ale wkładał w każdą pracę kawałek serca.

foto: jemchyjinka.online

A to jest mały drewniany wózek. Wątpię, czy nadaje się do transportu. Najprawdopodobniej dziadek zrobił to dla swoich wnuków, które bardzo kochał.

foto: jemchyjinka.online

A to maleńkie meble, który wykonał dla swojej wnuczki. Dziewczyna włożyła je do swojego domku dla lalek.

foto: jemchyjinka.online

Dalej są prawdziwe meble dla dorosłych - ręcznie robiona szafa. Zobacz, jakimi niesamowitymi wzorami jest ozdobiona. Widać, że poświęcili dużo czasu i wysiłku, aby uzyskać taki wynik.

foto: jemchyjinka.online

Wczoraj moja żona przysłała mi to zdjęcie w wiadomości. Zastanawiała się, czy mogę zgadnąć, do czego służy ten przedmiot. Produkt przypomina grzybka, więc założyłem, że to zabawka dla dzieci. Przypuszczenie okazało się błędne. Przedstawiłem wersję, że jest to tłuczek. Znowu źle. Potem poprosiłem żonę, ale by powiedziała prawdę.

foto: jemchyjinka.online

Okazało się, że ten przedmiot pomagał babci zaszyć dziury w skarpetkach. Na część przypominającej grzybową czapkę zakładała skarpetkę i zaszywała ją. Jest to znacznie szybsze i wygodniejsze.

foto: jemchyjinka.online

Wydaje się, że urządzenie to było używane dość często, ponieważ jego powierzchnia była mocno wypolerowana i błyszcząca. W czasach sowieckich ludzie byli bardziej ostrożni. Przed wyrzuceniem czegokolwiek podejmowano próby napraw.

Główne zdjęcie: jemchyjinka.online