Nasze babcie nie miały specjalnych środków do mycia okien, ale dom zawsze lśnił. Blogerka przypomniała sobie prosty sposób i podzieliła się nim na TikTok.

Długie wiosenne dni lub krótkie zimowe wieczory są przyjemniejsze do oglądania przez okna, które lśnią czystością. Co zrobić, gdy chęć sprzątania pojawia się nagle, a nie masz pod ręką płynu do mycia okien? Co zrobić, jeśli płyn do mycia okien z supermarketu pozostawia smugi?

foto: google

foto: google

Gospodyni domowa z Australii o imieniu Caroline dzieli się swoimi szybkimi i łatwymi sposobami na sprzątanie, gotowanie i drobne domowe sztuczki. Jej filmiki na TikTok mają dziesiątki tysięcy wyświetleń - uwielbiane są wszędzie. Oto przepis na „magiczny środek do czyszczenia okien”, który pozwoli pozbyć się smug i zacieków: bez chemikaliów i tylko niedrogie składniki.

foto: google

foto: google

Weź rozpylacz i połącz szklankę octu, szklankę gorącej wody, kilku kropli płynu do mycia naczyń i kilku kropli olejku eterycznego. Można więc zapytać – co to za przepis babci na płyn do mycia naczyń? A my odpowiemy: ulepszony. Babcia używała zwykłego mydła do prania, ale świat się zmienił i detergent do mycia naczyń jest teraz jeszcze bardziej przystępnym składnikiem niż mydło do prania, którego nie znajdziesz w każdym supermarkecie.

foto: google

foto: google

Kolejne pytanie dotyczy olejku eterycznego. Czy można z niego zrezygnować - jeśli jest się alergikiem lub po prostu nie ma pod ręką oleju? Caroline odpowiada: oczywiście, że można. Olejek jest potrzebny tylko do uzyskania przyjemnego zapachu - bez niego trochę czuć ocet.

„Wystarczy spryskać okna tym środkiem i wytrzeć je szmatką”.

I gotowe - okna po prostu lśnią czystością! Ponad 50 000 osób obejrzało filmik i powiedziało, że nie może się doczekać, aby wypróbować go w domu. Ale nie tylko prostota przepisu zainspirowała subskrybentów - wielu z nich polubiło butelkę sprayu z kaligraficzną etykietą „szkło”. Z taką etykietą na pewno nie spryskałabyś kwiatów z butelki, która ma w sobie zupełnie inny środek, i odwrotnie!

Główne zdjęcie: google.com