W sieci jest wiele przydatnych i cennych informacji. W rzeczywistości jest to ogromna biblioteka i skarbnica ludzkich doświadczeń. W tym artykule oferujemy zestawienie przydatnych wskazówek na temat prawidłowego przechowywania niektórych rzeczy.

Odzież wełniana

foto: lemurov.net

Zdarza się, że gospodynie, obawiając się, że sukienki lub kardigany, których nie można prasować, zawieszają je na specjalnych wieszakach z szerokimi ramionami. Niestety ta praktyka doprowadzi do deformacji i rozciąganie się produktu. Jeśli układanie wełnianych przedmiotów na półkach nie wydaje Ci się odpowiednie, spróbuj przechowywać je w schludnych rolkach.

Perfumy

Perfumy, wody kolońskie i inne płyny aromatyczne są bardzo wrażliwe na światło. Aby jak najdłużej cieszyć się ulubionym zapachem, przechowuj butelki w suchym pomieszczeniu, ze stałą temperaturą, z dala od światła słonecznego i sztucznych źródeł światła.

Przybory kuchenne

foto: lemurov.net

Garnki i patelnie same w sobie są wystarczająco duże. Często, aby zaoszczędzić miejsce, właściciele umieszczają je na zasadzie matrioszki wewnątrz szafek. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ emalia lub specjalna powłoka może łatwo ulec uszkodzeniu. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście specjalne przegródki, ale jeśli nie ma ich w Twoich meblach, spróbuj oddzielić każdą patelnię lub rondel za pomocą papieru lub ręczników.

Noże

W razie niewłaściwego przechowywania, z reguły w przegródce z innymi sztućcami, szybko stają się tępe. Nie wszystkie noże są kupowane ze specjalnym stojakiem. W takim przypadku warto znaleźć miejsce na taśmę magnetyczną, do której łatwo przymocuje się ostrze.

Szczoteczki do zębów

foto: lemurov.net

Wilgoć i bakterie zamieniają szczoteczki do zębów w oazę dla zarazków. Oczywiście jest wyjście - szczoteczki do zębów najlepiej przechowywać w zamkniętych szafkach. Ale jeśli jesteś przyzwyczajony do pozostawiania szczoteczkę w szklance, powinieneś zamknąć ją zatyczką, jednak włosie powinno najpierw wyschnąć.

Przyprawy

Nie daj się uwieść przezroczystym słojom i pojemnikom do przechowywania przypraw. Jak się okazało, w pojemnikach na przyprawy ważna jest nie tylko szczelność, ale i nieprzezroczystość. Dlatego lepiej wybrać ceramiczne zestawy do przypraw. Najlepiej, jeśli miejsce, w którym je przechowasz, znajduje się z dala od miejsca pracy. Przyprawy dłużej zachowują swoje właściwości w suchym miejscu, bez wahań temperatury.

Główne zdjęcie: lemurov.net