Odwieczny spór między pisarzami a naukowcami - ci pierwsi forsują wątki konfrontacji ludzkości z robotami, ci drudzy negują taką możliwość. Nie będziemy opowiadać się po żadnej ze stron. Zamiast tego chcemy pokazać oszałamiającą mimikę twarzy robota Ameca.

Ten filmik zaczyna się od „uświadomienia” sobie przez Ameca samej siebie

foto: lemurov.net

Ameca jest pomysłem brytyjskiej firmy Engineered Arts, która specjalizuje się w wysoce zaawansowanych platformach sztucznej inteligencji. Niedawno podjęli się stworzenia odpowiednich powłok i szczerze mówiąc, wyniki są niesamowite.

Reakcja Ameca na człowieka

foto: lemurov.net

Tak, cały filmik jest zainscenizowany, emocje są również zainscenizowane. Jednak w tym przypadku ważniejsze jest to, jak robot się zachowuje - ruchy są tak realistyczne, że wiele osób od razu nazwało to deepfake, czyli grafiką komputerową. Ale nie, Ameca jest z metalu i plastiku i jest „prawdziwa”.

Propozycja przyjaźni? A może temu uśmiechowi nie można ufać?

foto: lemurov.net

Dla tych, którzy już się przestraszyli, Ameca nie jest robotem, ani nawet pół-robotem, a jedynie demonstratorem technologii. Roboty, które zachowują się prawie jak ludzie, to jeszcze w dalekiej przyszłości. A nawet wtedy ich możliwości będą ograniczone - żadnych supermocy, słabsi od dziecka, łatwo ich oszukać itp.

Wideo w całości. To jest po prostu wow!

Source: youtube.com

Postęp jest niesamowity! To jest robot, który powstał rok temu, porównaj go z Amecą.

Source: youtube.com

Oczywiście, w niedalekiej przyszłości coś takiego stanie się codziennością. Przyzwyczajaj się do tego.

Główne zdjęcie: lemurov.net