Dla każdego miłośnika zwierząt moment, w którym słodki szczeniak zawitał do jego domu, pozostawi w pamięci ślad na całe życie. Przecież od tego czasu to małe zwierzątko jest uważane za członka rodziny, bowiem na naszych oczach rośnie i rozwija się, przemieniając się na dorosłego psa. Często jednak na tym etapie spotkania często czujemy się bezradni, zastanawiając się nad tym jak mamy zadbać o tego małego pieska, jak zapewnić mu najlepsze warunki do rozwoju.

Pierwszą rzeczą, która wydaje się być ważna dla świeżo upieczonego właściciela szczeniaczka to zaangażowanie człowieka w kształtowanie więzi ze zwierzątkiem. Piesek nie tylko potrzebuje obecności innych czworonogich kolegów, ale także chce przebywać w towarzystwie ludzi. Dlatego tak ważne są wspólne spacery, zabawy w domu lub na świeżym powietrzu, a także inne okazje do nawiązania prawdziwej więzi ze szczeniakiem. Inaczej mówiąc jest to socjalizacja szczeniaczka, czyli nauka zachowania w relacjach z ludźmi, a także z innymi zwierzętami. Jest to bardzo ważny etap szczególnie w pierwszych kilkanaście tygodniach jego życia, albowiem jest to czas intensywnego rozwoju mózgu, w którym pupil szybko chłonni wiedzę na temat jego otoczenia.

Drugim ważnym elementem dla szczeniaczka jest żywienie. Gdy nasz mały przyjaciel przestał pic mleko matki, powinniśmy nowe dla niego pokarmy dawać stopniowo, albowiem jego brzuszek jest przyzwyczajony do częstego przyjmowania jedzenia, lecz jednak w małych porcjach. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla małego łakomczucha, który lubi poznawać nowe smaki, będzie specjalna karma, bogata w łatwo strawne białka i dodatkowe składniki energetyczne. Większość karm należy serwować od czwartego miesiąca życia szczeniaczka, a jednocześnie uważać, żeby nie podawać zbytnio dużych nowym przysmaków.

Po krótkiej teorii warto zobaczyć nagranie sześciu słodkich szczeniaczków, którzy pięknie śpią i chyba jeszcze piękniej śnią. To wideo naprawdę wywoła dużo emocji u wszystkich, którzy są miłośnikami zwierząt. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad wzięciem szczeniaka do swojego domu, być może ten filmik przyczyni się do podjęcia tak szlachetnej decyzji.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com