Dla niektórych sprzątanie to prawdziwa udręka. Większość z nas nie lubi sprzątać łazienki ze względu na bakterie i nieprzyjemne zapachy, które mogą tam się nagromadzić.

Dlatego regularne sprzątanie jest bardzo ważne. Pozwala pozbyć się przykrych zapachów, a przede wszystkim bakterii i zanieczyszczeń, które czyhają na nas w łazience.

Środki antybakteryjne dostępne w sklepach są zazwyczaj mało naturalne i zawierają wiele szkodliwych substancji. Mogą być także zagrożeniem dla dzieci. Dobrze poszukać alternatywy, a my mamy dziś jedną świetną propozycję.

Czysta łazienka powinna być dla nas codziennością, a ten naturalny sposób sprawi, że nasza toaleta będzie miejscem wolnym od zarazków.

W internecie krążą różne pomysły, ale ten podbił serca wszystkich. Wypróbowało go tysiące osób i sprawdził się w niejednym domu. Pomysł ten polega na włożeniu czosnku do toalety i pozostawienie go na noc.

Jak wszystkim wiadomo, czosnek charakteryzuje się nie tylko mocnym zapachem, ale również działaniem. Nie bez powodu wiele z nas używa go jako ochrony przed przeziębieniem i wsparcia dla systemu odpornościowego. Wszystko za sprawą substancji zawartej w czosnku – allicyny.

Substancja ta nie tylko poradzi sobie z bakteriami i grzybami, ale również z pasożytami. Stwarza świetną naturalną barierę i zapobiega infekcjom.

Na podstawie tego opisu łatwo stwierdzić, że to właśnie czosnek jest właściwym sposobem na czyszczenie naszej toalety z bakterii.

foto: pl.newsner.com

Sposób użycia:

1. Obrany ząbek czosnku umieścić w toalecie. Dobrze zrobić to w nocy, tak aby nikt nie spłukał go do rana.

2. Rano zwyczajnie spłucz wodę.

3. Proces powinien być powtarzany co najmniej 2 razy w tygodniu.

4. Po takim zabiegu mamy pewność, że toaleta jest czysta i bez bakterii.

foto: pl.newsner.com

Jeśli zapach czosnku nie należy do twoich ulubionych, można go nieco zniwelować herbatą.
Wystarczy zaparzyć herbatę w 2,5 szklanki wody i dodać 3 ząbki czosnku. Kiedy napar będzie już zimny, wlej go do toalety.

Główne zdjęcie: pl.newsner.com