Przez cały czas sunia była przywiązana do budy.

W Internecie pojawiło się wideo pokazujące uwolnienie suni o imieniu Libby, która była przez sześć lat przywiązana do budy. Pracownicy schroniska „Takis” na prośbę sąsiadów przyjechali do psa i odebrali go właścicielowi.

Sąsiadka złożyła skargę na 87-letniego mężczyznę, który przez sześć lat trzymał psa na łańcuchu i nie chciał go wypuścić. Po przeprowadzeniu dochodzenia, policja zdecydowała się zabrać psa.

Source: youtube.com

„Pomimo tego, że pies był przywiązany do budy przez sześć lat, po zaledwie sześciu minutach pies zapomniał o wszystkim i zaprzyjaźnił się z pracownikami schroniska!” - napisali ludzi. Tak naprawdę w pierwszych chwilach Libby wyglądała na bardzo przestraszoną, warczała i nie potrafiła prawidłowo chodzić na tylnych łapach, ponieważ całe życie spędziła siedząc prawie że w jednym miejscu i jej mięśnie uległy zanikowi.

Po uwolnieniu Libby trafiła do schroniska, gdzie poznała swoich krewnych, a nawet zaczęła merdać ogonem, być może po raz pierwszy od sześciu lat.

Schronisko stale angażuje się w działalność charytatywną i ratuje bezdomne lub porzucone zwierzęta. Dzień wcześniej „Takis” uratował innego psa przywiązanego w środku gór - nawet nie miał czego pilnować. Pies został znaleziony bardzo wycieńczony i przestraszony.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com