Niesamowita historia wydarzyła się w amerykańskim stanie Tennessee. Właściciele szukali psa partnerskiego dla swojego niewidomego psa i przypadkowo adoptowali jego siostrę. Poznaliśmy szczegóły.

Para z Red Bank kupiła nowy dom rok temu. Namiętna miłośniczka zwierząt, Jane Salazar, przez długi czas nie mogła mieć zwierzaka. Ich dotychczasowe warunki nie pozwalały na trzymanie zwierzęcia. Teraz wraz z mężem znalazła w schronisku uroczego szczeniaka o imieniu Diego. Pies był metysem, ale ciekawska kochanka postanowiła dowiedzieć się, kim były przodkowie jej zwierzaka. Wyniki testu DNA wykazały, że szczenię należy do ras pit bull i australian cattle dog. Jednak niemiłą niespodzianką było to, że pies miał wadę wzroku.

foto: lemurov.net

Po badaniu okulistycznym weterynarz ogłosił rozczarowującą diagnozę. Już w tak młodym wieku zwierzak małżonków traci wzrok, zdiagnozowano u niego przedwczesny zanik siatkówki. Według ekspertów choroba postępuje szybko i Diego może wkrótce całkowicie utracić zdolność widzenia.

Lekarze zalecili zmartwionym właścicielom znalezienie innego psa, który pomoże zwierzęciu poruszać się i orientować się w przestrzeni.

foto: lemurov.net

Właściciele od razu zaczęli szukać towarzysza dla Diego. Wybór Jane padł na psa niezwykle podobnego do jej zwierzaka. Tak więc w domu pojawiła się wesoła i dociekliwa Dixie. Szybko znalazła podejście do bardziej powściągliwego i skromnego Diego. Psy są nierozłączne i razem świetnie się bawią.

Nawiasem mówiąc, ich podobieństwo ponownie skłoniło Jane do zwrócenia się do testów DNA. Jakie było jej zdziwienie, gdy okazało się, że zwierzęta są krewnymi! Urodziły się u tych samych rodziców, ale w różnych miotach.

foto: lemurov.net

Tak więc rada weterynarza pomogła Diego poznać jego siostrę i najlepszego przyjaciela. Pies niestety nadal traci wzrok, ale teraz obok niego jest niezawodny pomocnik. Dixie czule opiekuje się bratem, a właściciele widzą, że ich Diego jest w niezawodnych łapach.

Główne zdjęcie: lemurov.net