Na świecie jest wielu złych ludzi. I nie możesz ich uniknąć. Możemy być silni, modlić się, medytować i próbować stworzyć wokół siebie bańkę ochronną, ale nic nie może zapobiec temu spotkaniu.

Tacy ludzie pojawiają się w naszym życiu pod różnymi postaciami i nie zawsze da się to zauważyć na czas. Mogą być wśród naszych kolegów, kolegów z klasy, parafian kościoła, a nawet krewnych.

Zapobieganie wkradaniu się złych ludzi do naszego życia jest prawie niemożliwe, ale nigdy nie przestawaj być dobrym człowiekiem tylko dlatego, że spotkasz kogoś złego.

Prawdziwa zmiana pochodzi z wnętrza. A te, które są prowokowane przez czynniki zewnętrzne, w rzeczywistości wcale nie są zmianami. To nie są zmiany, których potrzebujesz, a w większości przypadków nie są one zakorzenione.

Bardziej ulegasz negatywnemu wpływowi złych ludzi. Zdolność do opierania się niechcianym wpływom i pozostania sobą, niezależnie od tego, czego chcą źli ludzie lub jak źli ludzie chcą sprawić, abyś się poczuł, jest to cecha naprawdę silnych osobowości.

Bądź dla siebie dobrą osobą

Chęć bycia dobrym człowiekiem ze względu na innych ludzi można nazwać fałszywą dobrocią. Dobre uczynki i życzliwość powinny być motywowane przez twoje poczucie siebie, a nie przez to, co inni mogą o tobie pomyśleć. Bądź dobrym człowiekiem przede wszystkim dla siebie.

Jeśli jesteś dobry dla innych ludzi, oni też będą dobrzy dla ciebie. Każdy jest lepszy, gdy wszyscy są szczęśliwi. Pozwalając złym ludziom okradać cię z cnoty, pokazujesz, że nigdy nie byłeś dla siebie dobry. W przeciwnym razie źli ludzie nie byliby w stanie pozbawić Cię tej cechy. Bądź dobrym człowiekiem z własnych powodów, a nie z czyichś powodów.

Oko za oko…

Mahatmie Gandhiemu przypisuje się powiedzenie, że „oko za oko oślepi cały świat”. Jeśli przestaniesz być dobrą osobą i zaczniesz robić wątpliwe rzeczy tylko dlatego, że świat jest pełen złych ludzi, wtedy oślepisz wszystkich wokół siebie, powodując, że będą cierpieć.

Źli ludzie będą krzywdzić nie tylko innych, ale także ciebie. Jeśli przymkniesz oko na ich złe uczynki i zaczniesz zachowywać się w ten sam sposób, tylko zwiększysz ich wpływ na ciebie. Ale możesz pozbyć się ich wpływu, odwracając się od nich plecami i będąc miłym dla innych ludzi. Nie zachęcaj do nienawiści.

Uwierz w dobro

Jeśli to czytasz, najprawdopodobniej jesteś dobrą osobą. Myślę, że ja też jestem jednym z tych dobrych. Cóż, teraz jest nas dwóch. Nie jesteś sam w swojej dobroci. Na świecie są inni, tacy jak ty, którzy czują to samo.

Dlatego jeśli spotkasz złą osobę, pamiętaj, że na świecie jest jeszcze dobro, które inni ludzie noszą w sobie. Nie jesteś sam. Bądź silny w obliczu negatywnych osobowości. W ten sposób osłabisz ich wpływ, wzmocnisz swój i pomożesz tworzyć lepszy świat.

Główne zdjęcie: leafclover.club