Bądź pewny siebie w swoich działaniach i myślach

Te 9 zasad pomogą nauczyć dziecko, jak nie dać się zastraszyć i jak stawać w swojej obronie

1. Nie pozwól, aby ktokolwiek naruszał Twoje prawa. Nikt nie ma prawa zmuszać cię do działania wbrew twojej woli, grozić ci, dokuczać ci lub ranić cię. Jeśli czujesz się niekomfortowo w tej sytuacji, powinieneś wziąć się w garść i bronić się słowami lub czynami. Ale nie powinieneś też naruszać praw innych ludzi!

2. Być pewnym siebie w swoich działaniach i myślach. Podtrzymuj pozytywne poczucie własnej wartości u dziecka, chwal za mówienie tego o czym myśli. Chwal za dobre uczynki i ucz reagować na własne błędy. Doceniaj swoje dziecko i jego sukcesy, a wtedy dziecko będzie pewne siebie.

3. Uwierz w to, co najlepsze. Naucz swoje dziecko dostrzegać dobro i nie myśleć o negatywnych rzeczach. Osobie optymistycznej łatwiej jest postrzegać świat, tacy ludzie przyciągają pozytywnych ludzi.

4. Masz prawo do własnej opinii. Należy stworzyć różne warunki do komunikowania się z różnymi ludźmi i włączyć dzieci w tę komunikację, aby nauczyły się wyrażać swoje opinie oraz rozpoczynać i podtrzymywać rozmowy. Doświadczenie w rozmowach z różnymi ludźmi w różnych sytuacjach doda im pewności siebie.

5. Bójka nie jest najlepszym rozwiązaniem. Bójka nie zawsze jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Często to tylko pogarsza sprawę. Słowa są o wiele lepsze w takich sytuacjach!

6. Nigdy nie popieraj, gdy dzieci dokuczają Tobie lub innym. Naucz swoje dziecko, że każdy ma swoje imię, które jest prawdziwą wartością. Wszystkie inne przezwiska powinny być ignorowane.

7. Nigdy nie bój się odmówić i powiedzieć „nie”. Ważne jest, aby dziecko zrozumiało, że ma wybór. On lub ona zawsze może powiedzieć „nie”. A co najważniejsze, ten wybór zostanie uszanowany.

8. Poproś o pomoc. Naucz dziecko prosić o pomoc, jeśli nie jest w stanie samo sobie poradzić. Dobrym pomysłem jest zwrócenie się najpierw do rodziców.

9. Uczestniczyć w zajęciach sportowych. Sport - zwłaszcza jeśli jesteś w nim dobry - naprawdę zwiększa pewność siebie i poczucie własnej wartości. Sport rozwija cierpliwość i wytrwałość.

Główne zdjęcie: lavender.land