22-letni agent ubezpieczeniowy Gwilym Pugh pracował zdalnie. Wydawało mu się to bardzo wygodne, bo facet potrzebował tylko Internetu i komputera, a mógł zarobić całkiem przyzwoite pieniądze bez wychodzenia z domu.

Ale tu jest problem – nie tylko komputer był pod ręką, ale też… lodówka. Zupełnie niepostrzeżenie, siedząc w pracy po 12 godzin dziennie, a nawet więcej, z talerzem czegoś do przekąszenia obok. Z przystojnego młodego człowieka przemienił się w ważącą 127 funtów osobę z zadyszką i bólem w całym ciele.

foto: lemurov.net

Nie mogło tak dalej trwać, ale Gwilym, podobnie jak wielu z nas, potrzebował zachęty do zmiany. A raczej problem nie polegał nawet na braku zachęty, bo facet ją miał - była to chęć występu na scenie z przyjaciółmi w zespole ludowym, który stworzyli kilka lat temu. Tak więc należałoby o siebie trochę zadbać.

foto: lemurov.net

Czego więc brakowało Pughowi, żeby o siebie zadbać? Zwykłego kopniaka, pewnego punktu wyjścia. I to była rekomendacja zwykłego fryzjera… zapuścić brodę. Taka rada została udzielona facetowi, kiedy przyszedł do fryzjera! Powiedział, że będzie wyglądać znacznie bardziej brutalnie. Gwilim posłuchał rady... Tak więc zrobiono pierwszy krok, powoli ruda broda rosła, a facet zaczął wyglądać odważniej i ciekawiej.

foto: lemurov.net

Kolejnym krokiem było przejrzenie diety w kierunku prawidłowej i zbilansowanej, no i oczywiście Gwilim zaczął się więcej ruszać i mniej siedzieć przy komputerze. Nie można zarobić wszystkich pieniędzy, słusznie rozumował, a za pieniądze nie można kupić zdrowia. Kiedy waga zaczęła powoli schodzić, mężczyzna zapisał się na siłownię.

foto: lemurov.net

Gwilim chudł stopniowo, ale wytrwale, w ciągu pięciu lat udało mu się nie tylko schudnąć 40 kg, ale także zyskać sportową sylwetkę. Zadowolony z wyniku młody człowiek założył konto na Instagramie i zaczął tam zamieszczać swoje zdjęcia. I - o cudzie! Zdjęcia rudowłosego brodatego mężczyzny obejrzał projektant mody Nathan Palmer, który zaprosił mężczyznę o niezwykle jasnej karnacji do reprezentowania fajnych markowych ubrań we współpracy z londyńską AMCK Models.

foto: lemurov.net

Tak były agent ubezpieczeniowy stał się modelem! Nowy zawód zafascynował Pugha i popchnął go do decyzji o odejściu z pracy biurowej. I kontynuować ulepszanie swojego ciała. Wynik jest oczywisty. Ale wszystko zaczęło się od brody...

Główne zdjęcie: lemurov.net