Te lifehacki nie tylko ułatwią gotowanie, ale także urozmaicą.

1. Spróbuj przyrządzić klopsiki w piekarniku. Klopsiki można upiec w piekarniku w formie do muffinów. Szybko i łatwo: uformuj kulki z mięsa mielonego, umieść je w naczyniu i piecz przez 30-40 minut.

foto: google

2. Nie bój się zamrażać resztek cebuli. Jeśli posiekasz za dużo cebuli, nie wyrzucaj jej, a zamroź. Przyda się, gdy trzeba będzie zrobić kolejne danie. Aby zapobiec sklejaniu się cebuli, przełóż ją do formy, przykryj folią aluminiową i włóż do zamrażarki na kilka godzin, a następnie przełóż do szczelnej torby.

3. Usmaż jajka w nowy sposób. Tutaj potrzebne będą również krążki cebuli. Weź grubszy krążek, połóż go na patelni i wbij do niego jajko. Cebula zapobiegnie rozlaniu się białka na powierzchni.

4. Ugotuj jajko w piekarniku. Jak się okazuje, można nie tylko ugotować jajka na twardo, ale również upiec je w piekarniku. Trwa to dłużej, ale jeśli masz do przygotowania dużą ilość na raz na ucztę, profesjonaliści zapewniają, że jest to doskonały sposób. Jajko należy piec na wilgotnej ściereczce przez 30 minut w temperaturze 160 stopni.

foto: google

5. Usmaż szaszłyki z kurczaka. Aby przyspieszyć proces przygotowania kurczaka na szpadkach, możesz wypróbować metodę pokazaną na zdjęciu.

Nie chodzi o to, by kroić kurczaka na kawałki, a następnie nawlekać je jeden po drugim, ale by najpierw nakłuć mięso szpadkami, a dopiero potem pokroić. Ułóż kilka dużych kawałków filetu z kurczaka poziomo obok siebie, następnie należy nadziać na szpadki w odstępach kilku centymetrów, a następnie pokroić pionowo. Kawałki będą tej samej wielkości, a ich przygotowanie zajmie tyle samo czasu.

foto: google

6. Pozbądź się nadmiaru oleju. Aby muffinki nie były zbyt tłuste, dodaj do formy łyżeczkę nieugotowanego ryżu. Dzięki temu wchłonie nadmiar oleju.

foto: google

7. Zrób kilka potraw jednocześnie. Istnieją obecnie drogie piekarniki z technologią, która pozwala na robienie dwóch różnych potraw w tym samym czasie, ale istnieje prostszy sposób: wyłóż tacę folią i zrób przegrody. Wszystko, co musisz zrobić, to zamarynować mięso w trzech różnych sosach i włożyć do piekarnika.

foto: google

8. Pokrój kurczaka w cienkie plasterki. Aby pokroić kurczaka w cienkie plasterki, włóż go do zamrażarki na 10-15 minut, a następnie przystąp do krojenia.

9. Szybko upiecz ziemniaki. Nie obieraj ich, pokrój na pół, ułóż na blasze posmarowanej oliwą, skórką do góry i posyp obficie gruboziarnistą solą. Pieczenie ziemniaków w temperaturze około 200 stopni zajmie 30 minut.

10. Ugotuj makaron na patelni. Łatwiej jest to zrobić w głębokiej patelni niż w rondlu, ponieważ patelnia jest większa i makaron gotuje się szybciej. Ponadto wcale nie trzeba czekać, aż woda do makaronu się zagotuje, można go również włożyć do zimnej wody, smak z tego się nie zmieni.

Source: youtube.com

11. Ugotuj jajko na miękko. Kiedy woda się zagotuje, wrzuć jajko do wody i zacznij liczyć. Jeśli w rondelku są dwa jajka, zajmie to 5 minut. Jeśli jest ich 3 lub 4, dodaj do tego czasu kilka sekund więcej.

Główne zdjęcie: google.com