Dowiedzmy się, jakich przedmiotów w mieszkaniu nie należy przechowywać na widoku.

Jest taka popularna zasada: „Kiedy wchodzisz do cudzego domu bądź ślepy, a kiedy wychodzisz, bądź niemy. Nie szukajcie wad w domu, w którym przebywacie, a jeśli je zobaczycie, nie mówcie o nich nikomu!”.

Bardzo prawdziwe słowa, zwłaszcza gdy chodzi o nieproszonych, przypadkowych i niespodziewanych gości. Tych, przed którymi chciałbyś wiele ukryć, nie pokazywać, nie wprowadzać do swojego życia prywatnego. Sytuacje są jednak różne i jeśli w domu są goście, niektóre rzeczy należy schować.

Ikony i książki religijne

Spory na tle religijnym i światopoglądowym są najbardziej powszechne na świecie. Z pewnością nie jest dobrym pomysłem wdawanie się w takie spory z gośćmi. Jeśli wiesz, że twój gość jest agresywną i gorliwą osobą religijną, warto schować ikony i książki, aby uniknąć niepotrzebnych rozmów. W przeciwnym razie sama obecność takich przedmiotów w domu może wywołać małą „wojnę”. Ale to zależy od Ciebie - jeśli nie masz nic przeciwko zawziętym kłótniom, nie musisz niczego chować.

Pieniądze

To dość oczywiste: goście lub przypadkowe osoby, które przychodzą do Twojego domu, nie muszą wiedzieć, ile pieniędzy masz w domu ani gdzie są one przechowywane. Po pierwsze, kilka dużych banknotów na komodzie może sprawić, że goście nie będą się dobrze czuli w Twoim towarzystwie. Nie wiedzą, że za te pieniądze np. musisz przeżyć cały miesiąc. Po drugie, każdy z nas ma w sobie zarówno dobre, jak i złe cechy. Nie trzeba prowokować ludzi do robienia złych rzeczy.

Bielizna

Nie należy wywlekać brudów, wyśmiewać się z kogoś, dyskutować o kimś, wtrącać się w jego sprawy. Widząc twoją bieliznę, dajesz gościowi pole do wyobraźni i spekulacji, ponieważ zobaczył on twoją prywatną, intymną rzecz, której nie powinien był widzieć! Przy okazji można to powiedzieć nie tylko o bieliźnie, ale także o innych rzeczach o charakterze intymnym. Jeśli nie chcesz, aby uwaga gości skupiła się na przedmiotach, które mówią o Twoim życiu prywatnym, najlepiej je schować.

Dokumenty i papiery wartościowe

Mój dom to moja twierdza. Nie zawsze jednak jest ona wystarczająco bezpieczna przed zazdrośnikami, którzy wchodzą do naszego domu. Przechowywanie dokumentów w otwartym i dostępnym miejscu, zwłaszcza jeśli są one cenne, nie jest najlepszym rozwiązaniem! Czasami jeden dokument jest cenniejszy niż jakiekolwiek pieniądze, a ciekawość niektórych ludzi jest bezgraniczna. Po co wtajemniczać obcych ludzi w swoje sprawy i dawać im pretekst do plotkowania z innymi po wyjściu z twojego domu o tym, gdzie kupiłeś nowe mieszkanie, po kim je odziedziczyłeś lub komu udzieliłeś pełnomocnictwa?

Biżuteria

Jest to również oczywiste: po co chwalić się własnym dobrostanem? Jest jednak jeszcze jeden, nie tak oczywisty powód, dla którego warto chować biżuterię. Jeśli wierzysz w wróżby, prośba gościa o obejrzenie i przymierzenie biżuterii powinna Cię zaniepokoić. Uważa się, że zakładając cudzą biżuterię, zwłaszcza pierścionki, m. in. obrączki, można zabrać od właściciela biżuterii wszystkie problemy, kłopoty, choroby i nieszczęścia. Podobnie jest w drugą stronę: dając do przymierzenia własną biżuterię, oddajesz część swojego zdrowia i dobrobytu rodziny.

Bałagan i śmieci

Chodzi tu o podstawowy porządek domowy oraz poziom utrzymania czystości. Nikt nie namawia Cię do nadmiernego sprzątania! Ale to brzydkie i niegrzeczne rozrzucać brudne rzeczy. Goście będą zakłopotani i poczują się zażenowani bałaganem. Niektórzy mogą nawet poczuć się urażeni, uważając, że nie zasługują na uwagę, skoro nie możesz się zdobyć na posprzątanie bałaganu.

Każdy spostrzegawczy człowiek może wiele zrozumieć patrząc na śmieci. Nie chcesz chyba dzielić się szczegółami ze swojego życia osobistego, prawda?

Leki

Nie, jeśli planujesz szczegółowo opowiedzieć o tym, na co niedawno chorowałeś lub leczyłeś się, oczywiście możesz zostawić wszystkie leki na wierzchu. Myślę jednak, że tego typu rozmowy najlepiej zostawić na czas oczekiwania w kolejce do przychodni. To też nie jest zbyt przyjemne, ale przynajmniej jest odpowiednie.

Główne zdjęcie: wday.ru