Mówi się, że „robota nie zając, nie ucieknie”. To prawda, z którą nie chce się sprzeczać w piątkowe popołudnie.

Chce się, ale nie wszyscy tak robią. Istnieją wyjątkowe osoby, które są urodzonymi pracoholikami.

5 miejsce – Baran

Praca nie zawsze jest najważniejsza w życiu Barana, ale z pewnością zajmuje jedną z bardzo ważnych pozycji.

Niestety osoby spod tego znaku nie zawsze wiedzą, jak inteligentnie odróżnić życie prywatne od zawodowego, co może powodować konflikty z bliskimi, którzy nie są przygotowani do takiego układu.

Wśród Baranów jest wielu dobrych menedżerów, ponieważ Barany uwielbiają rozkazywać i wiedzą, w jaki sposób należy to robić. W osiągnięciu sukcesu zawodowego pomaga im między innymi niezwykły upór.

4 miejsce - Lew

Król wśród zwierząt i ludzi stara się rządzić. Charyzmatyczny, czarujący, pewny siebie Lew urodził się po to, by być szefem.

W zespole często chce przejąć kontrolę, nierzadko ze szkodą dla wspólnych celów. Lew, który z natury jest władczy, doskonale radzi sobie z tłumieniem i obliczaniem kolejnych kroków konkurentów.

3 miejsce - Bliźnięta

Daj osobom spod znaku Bliźnięta punkt oparcia, a wywróci świat do góry nogami. Najważniejszym czynnikiem rozwoju zawodowego jest dla nich motywacja osobista.

Może się za tym kryć wiele różnych rzeczy: interes finansowy lub ambicja, chęć udowodnienia czegoś sobie i innym lub pragnienie samorozwoju - w drodze do celu osoby spod tego znaku nie będą patrzeć na przeszkody.

2 miejsce – Strzelec

Przedsiębiorczość, spryt, bystrość - to cechy, które pomagają im osiągnąć niespotykane dotąd wyżyny. Potrafią pracować na rezultaty i cieszyć się tym procesem.

Gorzej radzą sobie z monotonnymi zadaniami, ale tam, gdzie ceni się innowacyjność i nieszablonowe myślenie, Strzelce są bezkonkurencyjne.

1 miejsce – Koziorożec

Pracowity i odpowiedzialny Koziorożec jest skazany na sukces zawodowy. Jego pracowitość i wytrwałość są godne podziwu.

Oczywiste minusy to tendencja do zapominania znaczenia słowa „wolne”, gdy przychodzi czas na kolejny (lub nieplanowany) awans. Tendencja do przepracowania niesie ze sobą ryzyko negatywnego wpływu na zdrowie.

Główne zdjęcie: belnovosti.by