Zazwyczaj mięso na szaszłyki należy zamarynować z wyprzedzeniem, ale istnieje inna metoda przyrządzania, która sprawi, że mięso będzie niesamowicie soczyste. W tym przypadku mięso jest najpierw marynowane i przekładane kawałkami słoniny, a następnie nadziewane na szpadki i rozdzielane na poszczególne porcje. Dzięki temu szaszłyk jest w kształcie kwadratu, co jest również wygodne, gdy podaje się go na talerzu.

foto: cooku.ru

Do przygotowania szaszłyków potrzebujesz mięso i słoninę. Weźmiemy półtora kilograma wieprzowiny, do której dodamy kilogram słoniny.

Do marynaty bierzemy pół kilograma cebuli, sól, pieprz, szafran.

Najpierw należy przygotować kawałki mięsa i słoninę. Zrób je mniej więcej tej samej wielkości. Następnie zacznij kroić mięso na kawałki. Idealna wielkość to 5-7 milimetrów w przypadku mięsa i 4 milimetry w przypadku słoniny - marynowanie przebiega bardzo szybko.

foto: cooku.ru

Marynata do słoniny składa się wyłącznie z soli. Dobrze posól i wymieszaj.

foto: cooku.ru

Do mięsa pokrój cebulę w cienkie piórka i dopraw solą, szafranem i pieprzem. Wszystko dobrze wymieszaj. Pozostaw mięso do zamarynowania na godzinę lub dwie.

foto: cooku.ru

Teraz zacznij przygotowywać warstwy do szaszłyków. Ułóż na przemian 2 kawałki mięsa i kawałek słoniny: nadaj taki kształt, aby mięso pasowało do długości szpadki.

foto: cooku.ru

W tym celu należy nadziać mięso wraz ze słoniną na dwie szpadki, a następnie przekroić wzdłuż. Powtarzaj tę czynność, aż mięso się nie skończy.

foto: cooku.ru

Połóż szaszłyki na grillu. Szaszłyk w kształcie kwadratu jest bardzo łatwy do przyrządzenia na grillu, ponieważ wystarczy go obrócić tylko 4 razy: z każdej strony po kolei.

foto: cooku.ru

Szaszłyk jest gotowy. Jest niezwykle soczysty i bardzo łatwy do przyrządzenia!

foto: cooku.ru

Taki szaszłyk z pewnością będzie jednym z Twoich ulubionych dań w okresie letnim. Jest łatwy w przyrządzeniu, a smakuje wyśmienicie!

Główne zdjęcie: cooku.ru