Rośliny w naszych domach znacznie portafią poprawić jakość powietrza w nich, lecz także potrafią poprawić nasze samopoczucia. Wszystkie kobiety chciałyby posiadać przepiękne oraz silne rośliny, lecz nie wszystkie zawsze pamiętają, że należy się nimi codziennie zajmować.

Rośliny doniczkowe często są ofiarami przeróżnych szkodników, których zazwyczaj nawet nie widać. Wówczas nasze rośliny zaczynają wiotczeć, natomiast my nawet nie zdajemy sobię sprawy z tego, czemu tak się dzieje. Najlepszy sposób na uchronienie naszych roślin przed szkodliwymi gryzoniami to dostarczenie im wystarczających warunków, żeby mogły rosnąć oraz się rozwijać. Silne, naturalne roślinki staną się mniej wrażliwe na szturmy insektów, a także na zaburzenia grzybiczne. Sposób, który pomaga zwalczyć te problemy wymaga posiadania zapałek.

1. Przygotowanie pudełka zapałek oraz wetknięcie paru zapałek główką do dołu w doniczkę z roślinką.

2. Pozostawienie pięcio centymetowych odstępów między zapałkami.

3. Podlewanie roślinki w taki sam sposób, jak zawsze.

4. Wyjęcie zapałek z doniczki po dwóch dobach po rozpuszczeniu się siarki.

foto: google

Ta metoda pomoże ci wzmocnić odporność twoich roślinek, ponieważ siarka zawarta w zapałkach portafi zabijać grzyb. Jest to stosowane przez wielu ogrodników we wszystkich krajach świata.

Sprawia to, że rośliny ładnie rosną i są uwolnione od robaków, które doprowadzają do ich zwiędnięcia.

Główne zdjęcie: google.com