Nikt nie lubi obecności insektów w domu, a stosowanie szkodliwych środków chemicznych na nic się nie zda. Jeśli te środki chemiczne zabijają owady, to z pewnością nie są w 100% bezpieczne dla nas i naszych zwierząt domowych. Dlatego proponujemy pozbycie się owadów za pomocą bardziej naturalnych środków.

Karaluchy

Karaluchy, oprócz tego, że są okropne, mogą być nosicielami różnych chorób. W sprzedaży jest wiele środków przeciw karaluchom, ale większość z nich jest bardzo szkodliwa. Nasz sposób na pozbycie się karaluchów jest tani i prosty, ale co ważne, skuteczny i bezpieczny dla zdrowia. Przepis: posiekaj drobno cebulę i dodaj 1 łyżkę sody oczyszczonej. Zostaw tę mieszankę we wszystkich kątach mieszkania. Powtarzaj tę czynność codziennie, a wkrótce pozbędziesz się karaluchów z domu.

Kleszcze

Kleszcze mogą mieć różne kolory i rozmiary, ale wszystkie są niebezpieczne. Dlatego tak ważne jest, aby trzymać rodzinę i zwierzęta z dala od tych owadów. Jeśli nie jesteś gotowy na stosowanie środków chemicznych na skórę, oto kilka naturalnych i bezpiecznych sposobów.

Środek dla ludzi

Wymieszaj 20 kropli olejku geraniowego, 10 kropli olejku żubrowego, 5 kropli olejku lawendowego, 5 kropli olejku cytrynowego i 1 łyżkę spirytusu. Rozcieńcz tę mieszaninę w 100 ml wody lub octu i przelej do butelki z rozpylaczem. Przed użyciem dobrze wstrząśnij i nanieś na odzież przed wyjściem na zewnątrz.

Środek dla psów

Psy mogą złapać kleszcza w każdej chwili, dlatego sprawdzaj swojego pupila po każdym spacerze, a zwłaszcza po wizycie w parku.

Aby przygotować taki środek, wymieszaj po 20 kropli olejku geraniowego i olejku z mięty pieprzowej z 2 łyżkami olejku migdałowego. Należy nanieść mieszankę na grzbiet zwierzęcia przed spacerem.

Nie stosować u zwierząt w ciąży.

Pająki

Nawet jeśli w Twojej okolicy nie ma jadowitych pająków, ich obecność w domu jest niezbyt przyjemna. Ponieważ nawet małe pająki mogą być czasem bardzo przerażające.

Naturalny środek odstraszający nie zabije pająków, ale odstraszy je swoim zapachem.

Przepis: Wymieszaj 5-10 kropli olejku z mięty pieprzowej, 200 ml wody i 1 łyżkę płynu do mycia naczyń. Dobrze wstrząśnij mieszankę i raz w tygodniu spryskaj nią kąty, w których pojawiają się pająki. Dzięki temu pająki znikną. Przy okazji, w przepisie można zastąpić olejek z mięty pieprzowej olejkiem eukaliptusowym, cynamonowym, lawendowym lub z drzewa herbacianego.

Mrówki

Mrówki są bardzo uciążliwe i mogą pojawić się nie wiadomo skąd. Jeśli pojawiły się one w kuchni, istnieje prosty sposób, aby zmniejszyć jej atrakcyjność dla tych owadów i sprawić, że cała kolonia zniknie.

Przepis: mrówki absolutnie nie znoszą zapachu cynamonu. Rozsyp cynamon w miejscu, z którego, jak sądzisz, przychodzą te owady. Działanie jest jeszcze skuteczniejsze, jeśli do cynamonu mielonego dodasz olejek cynamonowy. Dzięki temu w całym domu będzie unosił się przyjemny zapach.

Główne zdjęcie: zelv.ru