Każdy ma w życiu takie chwile, kiedy wszystko jest denerwujące. Nieprzyjemne uczucie, bo życie nie cieszy. Co zrobić z tym uczuciem? Jak się go pozbyć?

Żyj własnym życiem

Jeśli kiedyś zostałeś zmuszony do nauki bycia inżynierem, wcale nie oznacza to, że musisz pracować w swojej specjalności. Praca musi być lubiana. A więc tak samo ze wszystkim innym - nie trzeba zakładać rodziny, bo nadszedł czas. Nie musisz mieć hobby związanego z modą, bo tak robią inni. Posłuchaj siebie. I zacznij żyć swoim życiem - takim, które naprawdę lubisz.

Zmniejsz wartość pieniędzy

Oczywiście pieniądze mają znaczenie. Samymi marzeniami nei najesz się. Ale pieniędzy może nie być lub może nie wystarczyć (a zawsze jest ich za mało!) – czy to powód, by zapomnieć o tak ważnych rzeczach jak życie? Otrzymałeś go całkowicie za darmo, a ten dar, nawiasem mówiąc, jest bezcenny.

Nie porównuj się z innymi

Wszystko, co wiesz o tak zwanych „odnoszących sukcesy” ludziach, jest tym, co pokazują. Pokazują tylko to, co chcą, abyś zobaczył. Oczywiście ukrywają swoje choroby i problemy - złą stronę życia. Ale mimo to istnieje. Tak jak u innych. Patrząc na ludzi, którzy odnieśli sukces, miej to na uwadze i nie porównuj się. Być może radzisz sobie znacznie lepiej.

Zaadoptuj zwierzaka

Troska o słabych i bezbronnych daje każdemu poczucie znaczenia i potrzeby. Weź zwierzaka, a życie będzie mieniło się nowymi kolorami. Pojawi się stworzenie całkowicie zależne od Ciebie - to świetnie pobudza.

Znajdź przyjemne hobby

Co zawsze chciałeś zrobić, ale odmawiałeś sobie? Każdy z nas ma kilkanaście takich fantazji. Zaimplementuj co najmniej jedną. Zapisz się do studia tańca. Zacznij ćwiczyć jogę. Naucz się profesjonalnej fotografii. Kiedy, jeśli nie teraz?

Zwolnij tempo życia

Jak smakuje pizza połykana w biegu? Bez smaku. A co z książką czytaną w pośpiechu? Nieinteresująca. Życie w pośpiechu jest takie samo – nijakie. Zwolnij tempo. Skoncentruj się na tym, co widzisz, słyszysz, dotykasz. I stopniowo życie nabierze smaku.

Zrób miniremont

Organizuj drobne naprawy w domu. Przynajmniej przemaluj ścianę. Zmodernizuj swój dom, przemień się w środku. Albo przynajmniej rozprosz się.

Zwróć uwagę na ciało

Możesz przywrócić równowagę psychiczną poprzez praktyki cielesne. To nie tylko sport, ale również przyjemne zabiegi, takie jak aromatyczne kąpiele, masaże olejkami, peelingi skóry i inne rytuały pielęgnacyjne.

Żyj dzisiaj

Wyobraź sobie, że został ci rok, miesiąc lub tydzień życia. Naprawdę nie ma znaczenia, ile zostało. Ciesz się każdym dniem - zawsze może być Twoim ostatnim. Prosta rada, którą wielu jednak lekceważy, jakby mieli do dyspozycji wieczność.

Poproś o pomoc

A jeśli nic nie pomaga, a życie całkowicie straciło sens, możesz mieć depresję - chorobę kliniczną, w leczeniu której nie możesz się obejść bez pomocy specjalisty (a czasem leków). Depresja jest leczona przez psychoterapeutów.

Główne zdjęcie: zelv