Nawożenie ogórków przy użyciu ekstraktu z sosny sprawi, że nawet najbardziej chorowite rośliny rozkwitną! Koniecznie zróbcie ten darmowy i skuteczny ekstrakt do ogórków.

Młode sosny (gałęzie i igły) zawierają mnóstwo pożytecznych mikroelementów i substancji biologicznie czynnych, które ożywiają nawet chorowite rośliny. Są one korzystne dla ogórków, a także zapobiegają powstawaniu mączniaku prawdziwego (częsty problem w przypadku ogórków).

Napełnij litrowy słoik młodymi gałązkami i igłami sosny. Wlej litr wody, doprowadź do wrzenia, gotuj na średnim ogniu przez 10 minut, a następnie wyłącz.

Pozostaw do zaparzenia na 24 godziny. Przecedź. To roztwór, który można przechowywać w ciemnym miejscu, w zamkniętym słoiku, przez okres do 2 miesięcy. Z czasem na powierzchni pojawi się niebiesko-zielona pleśń, ale nie jest ona szkodliwa dla roślin, a wręcz przeciwnie - jest korzystna.

Aby nakarmić ogórki, należy rozcieńczyć 4 łyżki ekstraktu z sosny w litrze ciepłej wody. Spryskaj z każdej strony za pomocą spryskiwacza. Ogórki dobrze jest dokarmiać tym samym nawozem - jedna filiżanka na roślinę to aż nadto. Co 2 tygodnie, a wkrótce zobaczysz różnicę!

Główne zdjęcie: kulinarnie-retepti