Biorą pod łupę dłonie i palce, możemy dużo dowiedzieć się o innej osobie. Te części rąk przekazują nam wiele informacji dotyczącej cech osobowości, charakteru oraz innych cech osoby, z którą kontaktujemy, rozmawiamy i przyjaźnimy się. Obserwując te części ciała z łatwością możemy zauważyć wady i zalety tego, kto stoi przed nami. Dlatego warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat tej ważnej informacji zwrotnej.

Nie od dziś wiadomo, że dłonie mogą wiele powiedzieć o człowieku, o podstawowych cechach jego osobowości. O tym wszystkim dowiemy się od razu, gdy nauczymy się sposobu analizowania dłoni i palców drugiego człowieka. Może to z początku wydawać się czymś dziwnym, że po kilku spojrzeniach na palce i dłonie poznamy kilka cech nieznajomej dla nas osoby, nawet nie będąc zaangażowanymi w rozmowę wstępną. Warto jednak spróbować, a koniecznie przekonasz się, że to naprawdę działa!

foto: pikio.pl

Dłonie człowieka ujawniają cechy osobowości

Mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka. Ale teraz nie chodzi o piękne i zadbane paznokcie. Dłonie często zdradzają sytuację materialną i finansową danej osoby. Nietrudno dojść do wniosku, że dłonie, które są zniszczone lub które mają zmarszczki świadczą o tym, że osoba wykonuje bardzo ciężką pracę i ma niełatwe życie. Z kolei miękkie i blade dłonie oznaczają, że człowiek cały dzień spędza w domu, pracując przy komputerze lub zajmując się pracą naukową. Niektórzy potrafą oceniać i kategoryzować innych ludzi patrząc na paznokcie.

Osoby z bardzo krótkimi i poobgryzanymi paznokciami mają bardzo stresującą pracę.

Natomiast osoby, którzy mają zadbane paznokcie są dopuszczane do pracy w obsłudze klienta. Istnieje wiele stereotypów i uprzedzeń na temat wyglądu dłoni i palców. Właśnie dlatego paznokcie hybrydowe to hit wśród kobiet, bowiem ta metoda na robienie manicure’u na 100 % gwarantuje uzyskanie zadowalającego efektu przez długi czas.

Jednak w mioim ujęciu nie tylko zewnętrzny wygląd dłoni, paznokci i palców może udzielić nam informacji na temat drugiej osoby. Także kształt i ułożenie palców u innych świadczą o cechach charakteru osoby, czyli osobowości ludzkiej. Więc nie chodzi jedynie o to, że owe części rąk ujawniają coś na temat zawodu, pracy oraz na ile nasza działalność jest stresująca dla nas. Dlatego możesz łatwo się przekonać na swoim własnym przykładzie obserwując swoje dłonie i palce. Czy cechy charakteru wspomniane w niniejszym artykule rzeczywiście do Ciebie pasują? Na obrazku są przedstawione trzy typy dłoni: typ A, typ B oraz typ C. Dla każdego z tych trzech wariantów dodajemy opis.

Wyróżnić można trzy podstawowe typy dłoni

Typ A dotyczy osób, u których palec serdeczny jest trochę dłuższy od palca wskazującego. Osoby, które posiadają taka dłonię są czarujące. Są one bardzo lubiane w towarzystwie, a także są mistrzami w rozwiązywaniu konfliktów oraz rozstrzyganiu sporów. Są odważne, gdyż potrafią sobie poradzić w każdej sytuacji, lubią podejmować ryzyko. Prawda, mają też porywczy charakter.

Do typu B zaliczymy wszystkich osób, u których palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego. Takie osoby charakteryzują się samodzielnością oraz pewnością siebie. Często podejmują słuszne decyzje, racjonalnie patrzą na świat. Potrafią dzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami, mają autorytet u innych ludzi, cenią to, co posiadają. Zachowują także trzeźwość umysłu.

Ostatni typ C występuje u osób, u których palec serdeczny i palec wskazujący są jednakowej długości. Są to osoby serdeczne o łagodnym usposobieniu. Są najlepsi w sztuce słuchania innych, empatyczni, zawsze mają czas na bliskich osób, a także gotowi do udzielenia pomocy innym. Są troskliwi i niezwykle oddani, starają się unikać konfliktów, dlatego mają dużo prawdziwych przyjaciół. Nie mówią dużo, lecz wypowiadają się dopiero wtedy, kiedy są przekonani że to, o czym mówią jest naprawdę wartościowe.

Główne zdjęcie: pikio.pl