Puszysty złodziej polował na ptaki i podarł moskitierę? A może goście spalili ją papierosem? W każdym razie siatka musi zostać przywrócona, ponieważ komary i muchy zawsze znajdą lukę i przedostaną się do środka. Jak to zrobić? Czy trzeba wymienić? Nie! Wystarczy mały kawałek, aby twoja moskitiera znów była prawie jak nowa.

Zdejmij ramkę z kratką i połóż ją na płaskiej powierzchni. Wkładamy coś pod otwór i nożem biurowym za pomocą linijki ostrożnie wycinamy uszkodzony obszar, tworząc wyraźny prostokąt.

foto: cpykami

Na kawałku, który będziemy łatać, ostrożnie odetnij krawędź i przymierzając „okienko” na siatce, wytnij łatę o odpowiednim rozmiarze.

foto: cpykami

Teraz bierzemy gorącą lutownicę i podkładając metalową linijkę i dotykając ją bardzo delikatnie, idziemy po obwodzie łaty, wyrównując jej krawędź z krawędzią otworu w siatce. Materiał szybko i mocno się skleja.

foto: cpykami

Gotowe! Przyglądając się, oczywiście, można zauważyć kontury łaty, ale jest to znacznie bardziej budżetowe niż całkowita wymiana siatki i znacznie lepsze niż słuchanie śpiewu komarów w nocy!

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami