Jeśli myślisz, że w tych przesądach występuje cokolwiek ezoterycznego, to jesteś w dużym błędzie.

Nasi przodkowie polegali na przesądach, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W ten sposób powstały wierzenia ludowe. Nie wszyscy we współczesnym świecie się do nich stosują. Co jednak, jeśli niektóre z tych przesądów mają bardzo rzeczywiste uzasadnienie?

Sprzątanie domu

Każdy wie, że wieczorne sprzątanie domu zapowiada kłopoty. Nie wolno zamiatać, tym samym rzekomo pozbawisz swoją rodzinę dobrobytu finansowego. Odkurzanie nie jest lepszym rozwiązaniem. Mycie podłóg - nie rób tego, w przeciwnym razie w twojej rodzinie pojawią się kłótnie i nie będzie pieniędzy.

Sprzątanie w niewłaściwym czasie zawsze otwiera drzwi dla złych duchów, które mogą wejść do Twojego domu. Jeśli zaś się dostaną, nie można się po nich spodziewać niczego dobrego.

Rzeczywiście, sprzątanie wieczorem nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli mówimy o dniach powszednich, po pracy będziesz zmęczona i wyczerpana, zatem dodatkowe prace domowe nie wprawią cię w dobry nastrój, a na pewno wywołają irytację. Lepiej odłożyć to przynajmniej do weekendu.

Jednak zmywanie naczyń nie jest zabronione wieczorem. Nie tylko możesz, ale powinnaś to zrobić. Podobno jeśli zostawiasz brudne naczynia w zlewie, duchy domowe niesamowicie się złoszczą. Czy to prawda? Całkiem możliwe.

Pranie

Pranie rzeczy wieczorem sprawi kobiecie wiele problemów. Uważa się, że robienie tego powoduje pozbycie się jej urody, energii i atrakcyjności. Pranie, które suszy się w nocy również będzie przyciągać tylko pecha i kłopoty.

Swoją drogą, rozpoczynanie dnia od prania też nie jest szczególnie polecane. Więc kiedy jest najlepszy czas, aby to zrobić? Można uruchomić nocny program prania. W tym czasie ubrania zostaną wyprane. Nie ma nic złego w tym, że zostaną w środku pralki przez kilka godzin. Rano można je rozwiesić - wyschną w promieniach słońca, co daje pozytywną energię i kojarzy się z samymi dobrymi rzeczami.

Wynoszenie śmieci

Z tym wiąże się najwięcej przesądów. Na przykład każdy wie, że:

  • Nie należy wynosić śmieci wieczorem, bo zostaniesz bez pieniędzy;

  • Nie wyrzucaj śmieci przez okno, bo stracisz dobrobyt;

  • Nie zostawiaj śmieci na progu - znajdziesz niezbyt dobrego partnera;

  • Nie wolno strzepywać okruchy ze stołu w kierunku gości - to spowoduje powstanie kłótni.

Z logicznego punktu widzenia dwa ostatnie punkty byłyby wykonywane tylko przez prostaków - jaki dobry gospodarz ubrudziłby swoich gości okruchami? Jaka rozsądna kobieta wyrzucałaby śmieci na klatce, by uprzykrzyć życie sąsiadom? To samo można powiedzieć o utylizacji przez okno. Natomiast to pierwsze po prostu nie zawsze jest wygodne. Mimo to, najlepiej wyrzucać śmieci rano.

Pożyczanie pieniędzy

Nie zaleca się również robienia tego wieczorem. Wraz z pieniędzmi oddasz swój sukces finansowy. Jeśli mimo wszystko nie ma wyjścia i trzeba wziąć lub dać pieniądze, to nie bierz ich z rąk. Połóż je na komodzie, niech osoba weźmie z niej banknoty. Uważa się, że w ten sposób można uniknąć nieprzyjemnych dla siebie konsekwencji. Przy okazji nie należy liczyć ich wieczorem - to kolejny zabobon. Zrób to rano lub uwierz człowiekowi na słowo. O tym, czy stosować się do przesądów, czy nie, każdy decyduje sam.

Główne zdjęcie: google.com