Jak dobrze zostało powiedziane!

Są takie kobiety, które już się nie boją. Jest już za późno, żeby się bały. Bać się, że nie spodobają się. Nie będą pasować do kogoś. Nie wiedzieć. Nie mieć czasu. Nie potrafić zrobić tortu. Przygotować pilawu. Dobrze robić kreski.

Nie boją się zadawać pytań. Wyglądać śmiesznie. Mają co założyć latem. Jesienią również. I to nie jest dla nich żaden problem. W ich życiu jest coraz mniej kłopotów. Wiedzą, że piękno jest w środku. Nie boją się potknąć. Nie wstydzą się płakać. Z powodu smutku i radości. Potrafią się też śmiać.

Jest już za późno, by bały się siwych włosów. Zmarszczek. Teraz zaś to wszystko jest spowodowane uśmiechem. Jest już za późno, by bać się tego, co sobie ktoś pomyśli. Koledzy. Teściowa. Ludzie.

Od dawna nie dbają o to, czy jest umyte. Obrane. Czy zawiera gluten czy nie. Jedzą to, na co mają ochotę. Nie boją się już robić tego w nocy. W ogóle się nie wstydzą. Wiedzą, że palenie i picie nie jest złe. Źle jest nie móc oddychać. Nie pragnąć.

Nie obchodzi ich to czy przychodzi o 18:30 czy o 21:00. Jeśli lubi. Śpieszy się. Liczy się tylko to, że jest. Nie boją się już samotności. Potrafią nie widzieć tego, który nie zauważa. Odejść od tego, który odpycha.

Zawsze mają coś do powiedzenia. Potrafią milczeć.

Modlić się. Wszystko robią z miłością. Są one dla kogoś całym światem. Nie boją się zachować głupio. Wyglądać grubo. Szczupło. Już dawno przestały się bać.

Robić to, co naprawdę lubią. Kochać tego, który kocha. Sypiać z kimś, z kim nie można zasnąć. Nawet jeśli bardzo chcesz.

Mówić prosto z mostu. Nie nakręcać się. Kręcić włosy. Nakręcać siebie. Nie prostować loków. Trzymać się prosto. Nie zwracać uwagi na głupców. Słuchać ciszy.

Gorzka czekolada jest dla nich słodka. Wiedzą, jak docenić czas. Rano. Po południu. W nocy. Nie zmuszają swojej córki. Nie zmuszają swojego syna. Są zajęte robieniem różnych rzeczy. Wiedzą, jak być sobą.

Nie obwiniają już ojca. Kochają swoją matkę. Nie boją się śmierci. Bo żyją.

Są kobiety, którym już za późno się bać.

Główne zdjęcie: kakao.im