Przy odrobinie kreatywności nawet najzwyklejsze rzeczy mogą stać się ozdobą wnętrza. Wystarczy odrobina wysiłku, aby zmienić pusty słoik w uroczą lampkę nocną lub świecznik, który może stworzyć przytulną i romantyczną atmosferę. Możesz bez końca eksperymentować z designem i kształtem. Koszty są niewielkie, a do tego nie zajmuje to zbyt dużo czasu.

Będziesz potrzebować:

  • Słoik
  • Klej PVA
  • Szablon z wybranym wzorem
  • Papier samoprzylepny
  • Sznurek jutowy

Przygotuj słoik: musi być czysty i suchy. Jedną z zewnętrznych ścianek słoika posmaruj na całej długości klejem PVA.

foto: cpykami

Ostrożnie umieść papier toaletowy na powierzchni posmarowanej klejem i wygładź go w miarę możliwości, nie próbując wygładzić go całkowicie. Miękki papier natychmiast zwilży się i zmarszczy, tworząc na słoiku oryginalny wzór.

foto: cpykami

Wybierz odpowiedni papier transferowy samoprzylepny do dekoracji lub zrób go sam. Wystarczy, że znajdziesz rysunek, który Ci się podoba, przeniesiesz go na kawałek czarnego papieru samoprzylepnego i wytniesz. Można użyć nawet zwykłego papieru, ale potrzebna będzie szeroka dwustronna taśma klejąca.

foto: cpykami

Udekoruj słoik sznurkiem.

foto: cpykami

Słoik jest ozdobiony, nawet bez zapalonego światła wygląda atrakcyjnie.

foto: cpykami

Środek może być wypełniony na wiele różnych sposobów. W środku można umieścić zwykłą świeczkę lub małą żarówkę LED z baterią.

foto: cpykami

Nawet na zewnątrz można będzie trzymywać taką świecę, a w pomieszczeniach po prostu doda odrobinę romantyzmu do atmosfery.

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami.