Sylwester, jak każde święto, to doskonały pretekst do zrobienia porządków w domu. Jednocześnie można wyrzucić różne niepotrzebne rzeczy. Znaleźliśmy kilka takich lifehacków, które świetnie się sprawdzają.

Czyszczenie przypalonej patelni

Potrzebny jest proszek do pieczenia, który jest już niepotrzebny, a do tego trochę octu. Mieszanka tych składników uczyni cuda - wyczyści przypalone patelni i garnki.

Pozbywanie się naklejek

Jeśli na meblach masz naklejki, weź suszarkę do włosów. Zwykła suszarka do włosów sprawi, że klej będzie można znacznie łatwiej usunąć dzięki wykorzystaniu strumienia ciepłego powietrza.

Coca-Cola do toalety, nie na świąteczny stół.

Według plotek, w dawnych czasach, kiedy napoje gazowane były tanie, policja w Stanach Zjednoczonych używała ich do zmywania krwi z chodników w miejscach popełnienia zbrodni. Czy to prawda czy nie, jeśli skończył się środek do czyszczenia toalet, a na stole zamiast zdrowego kompotu jest coca-cola, to równie dobrze można ją wykorzystać do czyszczenia toalety. Będziesz zaskoczona efektem!

Jeszcze fajniejszą opcją jest coca-cola z pastą do zębów!

Otwórz tubkę z resztkami pasty do zębów i wymieszaj ją z napojem gazowanym. Dobrze wymieszaj, przelej do rozpylacza i otrzymasz świetny środek do czyszczenia każdej powierzchni!

Pasta do zębów to bardzo uniwersalny środek

O próbie wyciśnięcia resztek pasty do zębów z tubki należy całkowicie zapomnieć. Najlepiej kup nową pastę do zębów, a resztki starej nałóż na gąbkę i przetrzyj emalię lub metalową powierzchnię. Nie bez powodu pasta do zębów jest uważana za jeden z najlepszych środków czyszczących na świecie i do tego bezpieczny!

Ketchup jako ostatni środek

Nie, to nie żart, to dobry sposób na pozbycie się resztek z lodówki. Nie należy myć wszystkiego keczupem, ale nanieść na zardzewiałe miejsca - spróbuj, a spodobają Ci się efekty!

Główne zdjęcie: lemurov.net