Dlaczego żyję w ten sposób?

Pierwsza osoba zapytała:

- Dlaczego żyję w ten sposób? Często choruję, zawsze towarzyszą mi niepowodzenia... Przyciągam wszelkie kłopoty...

Życie mu odpowiedziało:

- Ponieważ żyjesz WBREW SOBIE. Obrażony na cały świat, wszystkich nienawidzisz. Trzeba zaś CIESZYĆ SIĘ z życia. Być wdzięcznym wobec siebie, innych, Boga. Wtedy będziesz szczęśliwy.

Drugi człowiek zapytał Życie:

- Dlaczego żyję w ten sposób? W ciągłej walce z kimś lub czymś... Wszystko układa się w zupełnie inny sposób, niż chciałbym...

Życie mu odpowiedziało:

- Ponieważ żyjesz NA PRZEKÓR. Na przekór wszystkiego. Jesteś jak niedojrzały nastolatek, ciągle się buntujesz, nie możesz przestać tego robić. Dlatego twoje życie wygląda w ten sposób. Trzeba zawsze DZIĘKOWAĆ. To właśnie sprawi, że będziesz szczęśliwy.

Trzeci człowiek zapytał Życie:

- Dlaczego żyję w ten sposób? Ciągle uzależniony od opinii innych, niepewny siebie...

Życie mu odpowiedziało:

- Żyjesz tak, by ci ZAZDROSZCZONO. Natomiast żyć trzeba tak, abyś mógł ZAINSPIROWAĆ innych swoim przykładem. Wtedy będziesz szczęśliwy.

Czwarty człowiek zapytał Życie::

- Powiedz mi, dlaczego żyję w ten sposób? Ciągle zestresowany i pełen obaw...

Życie mu odpowiedziało:

- Żyjesz tak, aby komuś coś UDOWODNIĆ. Zawsze dążysz do tego by podsumować „co trzeba było udowodnić”. Ale nikt tego nie potrzebuje. Nie musisz nikomu niczego udowadniać. Poświęcasz na to zbyt dużo czasu i energii. Trzeba żyć z PRZYJEMNOŚCIĄ.

Piąty człowiek zapytał Życie:

- Dlaczego żyję w ten sposób? Życie jest rozczarowujące dla mnie...

Życie mu odpowiedziało:

- Ponieważ żyjesz NA POKAZ. Jaką osobą tak naprawdę jesteś? Chodzi o to, żeby BYĆ, a nie wydawać się. Wtedy będziesz szczęśliwy.

Szósty człowiek zapytał Życie:

- Dlaczego żyję w ten sposób? Mam nudne, nieciekawe życie...

Życie mu odpowiedziało:

- Ponieważ życie PRZECHODZI OBOK. Ciągle się ukrywasz przed nim. Trzeba zaś żyć tak, by życie z ciekawości zatrzymało się, nie przeszło obok, zainteresowało się. I zostało... Wtedy będziesz szczęśliwy.

Siódmy człowiek zapytał Życie:

- Dlaczego żyję w ten sposób? Nic nie sprawia mi radości...

Życie mu odpowiedziało:

- Ponieważ żyjesz CUDZYM życiem. Te radości nie są twoje. Znajdź siebie, swoje uczucia, pragnienia, marzenia, cele, słowa, emocje, książki, filmy, piosenki, znajomych... ZNAJDŹ SWOJE ŻYCIE! I wtedy będziesz szczęśliwy.

Główne zdjęcie: storyfox