Każda kobieta ma zapewne kilka par butów, w których wygodnie jest tylko siedzieć. Kiedy przymierza się je w sklepie, wydaje się, że nie ma wygodniejszego czy piękniejszego modelu. Ale kiedy wracasz do domu, zdajesz sobie sprawę, że nigdy jeszcze nie myliłaś się tak bardzo...

Jeśli kupiłaś właśnie takie buty, które obcierają, uciskają i są niewygodne, skorzystaj z naszej rady.

Mamy dla Ciebie kilka świetnych wskazówek, dzięki którym łatwo rozciągniesz swoje buty. Po wszystkim będziesz uważać je za najlepsze buty na świecie.

Jak szybko rozciągnąć swoje buty

Zwilż wewnętrzną część butów spirytusem. Załóż je na 2 godziny. Nawet jeśli kupiłaś odpowiedni rozmiar, warto skorzystać z tej wskazówki, aby były jeszcze wygodniejsze.

Za pomocą suszarki do włosów i ciepłych skarpetek można szybko i skutecznie zmiękczyć buty. Oczywiście wełniane skarpety są na zdjęciu to przesada, ale lepiej założyć skarpety bawełniane lub frotte, następnie założyć buty i użyć suszarki do włosów - wystarczy 15 minut.

Jeśli od dłuższego czasu nie zakładałaś skórzanych butów, posmaruj je olejkiem rycynowym. Następnie należy je wypolerować i wytrzeć nadmiar oleju.

Natrzyj wnętrze buta parafiną (zwykłą świecą) i pozostaw na noc. Rano należy usunąć nadmiar parafiny. Ta metoda pozwoli Ci zapomnieć o pęcherzach!

Sprawdzona metoda. Każdy but wypchaj wilgotnym papierem (gazetami) i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Nie należy suszyć butów w pobliżu grzejników - muszą one schnąć w temperaturze pokojowej.

Według mnie ten sposób na rozciąganie butów jest najlepszy. Działa w 100%. Wlej wodę do woreczków (¼), włóż woreczki do butów lub kozaków i włóż buty do zamrażarki, aż woda zamarznie.

Te popularne metody pomogą Ci rozciągnąć ciasne buty i zmiękczyć skórzane buty.

Główne zdjęcie: all4soul.com